Redaktie: Dorpsraad liïï Jaargang:34 Nnie d-d.! 16 februari 1996 DEZE KEER... Ons Bisdomblad "De Sleutel" kent o.m. een rubriekje dat heet: 'Humor in de Pastoraal'. Voor de variatie - en passend in deze periode van het jaar - deze keer een bloemlezing. In het konr van dc kathedraal psalmodiëren de kanunniken de getijden, Plots breekt een verschrikkelijk onweer los, met felle bliksem en donderslagen. De jongste kanunnik kijkt verschrikt omhoog en zegt tegen zijn buurman: "Ik geloof dat we nu beter kunnen ophouden en liever een beetje bidden." Een pastoor raakte in grote verlegenheid toen hij eens twee hippies moest trouwen. Beiden droege lange haren, dezelfde lange trui, beiden waren gekleed in spijkerbroek en hadden oorringen in. De pastoor dacht: oei, wie is nu de man, wie de vrouw? Hij kreeg een lumineus idee en vroeg op hoffelijke toon: "Zou iemand van u zo goed willen zijn om de bruid te kussen?" .•ije en Marietje zien voor het eerst een kerkorgel. Vraagt Piet je: "Weet jij waarvoor die zwarte en witte toetsen zijn?" Zegl Marietje: "De zwarte toetsen zijn voor begrafenissen en tic witte voor trouwmissen." De pastoor stond te preken en versprak zich toen hij zei: "En onze Heer Jezus verzadigde een menigte van 5 personen met 2000 broden en 2 vissen." De smid stond op zijn vaste plaats achter in dc kerk en mompelde: "Zo kan ik het ook!" Na dogen ontdekte de pastoor zijn vergissing, te meer omdat hij in de loop van de week vernomen had wat er achter in de kerk was voorgevallen. Hij besloot daarop de volgende zondag zijn verspreking goed te maken en onder de preek vertelde hij hoe Jezus een menigte van ongeveer 2000 men sen verzadigde met 5 broden en 2 vissen. Hij kon niet nalaten de smid te vragen: "Jij kunt dat zeker ook, hé smid?" V/aarop de smid nuchter antwoordde: "Ach meneer pastoor, met dat overschot van verleden zondag is dat geen kunst!" Kerkdiensten (17-23 februari) ZA 19.00u 'Smeleblaozers'T.i.v. de levende en overleden leden vd Carnavalsver. ZO 9.30u (Lat.Ned.gezangen) Toon Jaspers (Oude buurt); Jrd.L.vd Weijer; Jrd. Wim Willems; Jrd.P.Cox-de Lauw. 11.15u Mndd.W.Philipsen; Mndd.A.Fleurkens; Mndd.Gijs Broeders. MA Géén Dienst! WO ASWOENSDAG (Vastendag) - Vandaag begint de Veertigdagentijd als voorbereiding op Paseri. 19.00u Eucharistieviering waaronder wijding van de as en uitreiking van het as- kruisje. Intenties: Pater J.de Boer (Oude- renverJrd.Fr.Claessens+echtgenoten; Ouders Verheijen-Litjens; Overl fam.Mulders- Maessen.; Jacq.Bos-Janssen. MISDIENAARSBEURTEN: ZO 9.30u I+R Poels; 11.15u Mt.C.laessens+D.ScheepensWO 19.00u M.Spr.berg Th.Vogels; VR 19.00u W-M-S Claessens. opgebracht het mooie bedrag van f.912,20, Alle gevers namens de misdeelde medemens dank! Doopschema (Maart); Op de Zondagen 10 en 24 kan in onze kerk het H.Doopsel worden toegediend. Maak tijdig een afspraak. MEMISA-kollekte: Deze heeft in onze parochie Gedoopt en daardoor in de Kerk opgenomen: Max Houben (Jan Poelsweg 5) - Proficiat - VR 19.00u Kruisweg (als Woorddienst) waarna Tafeldienst. Int. Jrd.Tr.Swinkels- Claessens; Piet Swinkels (Buurt),

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1996 | | pagina 1