BESTE MEDEPASOCHIANEM Op 17 maart viert onze pastoor zijn 40 jarig priesterfeest. Als parochie zouden wij hem graag een cadeau aan willen bieden. Nadat het kerkbestuur navraag deed bij de jubilaris gaf deze te kennen geen wensen te hebben voor een persoonlijk cadeau. Maar een eventueel cadeau zou hij graag terug willen schenken aan de parochie. In overleg met pastoor heeft het feestcomité gemeend een klokkenfonds op te richten t.b.v. het carrillon en klokken. Bij navraag aan deskundigen is gebleken, dat de huidige speelbanden van het carrillon bijna versleten zijn. D.m.v. automatisering van carrillon en klokken kunnen we reparatie aan het oude gedeelte besparen en het aantal te spelen liedjes uitbreiden. Deze vervanging en ver nieuwing zal 10.000,bedragen. Het cadeau v.d. parochie aan meneer Pastoor zou hier voor een eerste aanzet kunnen zijn. Het ligt in de bedoeling direkt na carnaval een huis aan huis aktie te houden voor dit doel. Graag informeren wij u hier volgende week meer over. Met vriendelijke groeten het feestcomité. FANFARE DE PEELKLANK Jaarvergadering: A.s. maandag 5 febr. is de jaarvergadering. Aanvang 20.00 uur in het gemeenschapshuis. A Corveedienst voor de maand februari: Irene Potten, Irene Slangen, Eric Michels en Sef SpreeuwenbergBij verhindering graag voor een vervanger zorgen! Maandelijks willen wij als Centraal Informatie Punt voor ouderen (C.I.P.) een onderwerp behandelen vóór mensen boven de 55 jaar in het Y.N.B. Bewegingsactiviteiten voor ouderen zijn zeer belangrijk, enerzijds doordat ouderen een steeds actievere vorm van vrijetijdsbestedingen zoeken en anderszijds doordat het gezondheidsdenken ook bij ouderen steeds meer aandacht krijgt. Allerlei kwalen en aandoeningen zijn inherent aan het verouderingsproces en kunnen het zelfstandig functioneren in gevaar brengen. We starten met het onderwerp: "Meer bewegen voor 0Kderen"(M.B,v,O.). Het M.B.v.O. valt uiteen in vier activiteiten: Volksdansen, dansen op muziek is ook bewegen, aangepast tempo in groepsverband. Gymnastiek, groepsoefeningen, zo gevarieerd mogelijk in eigen tempo. In het water (zwemmen) ca. 29 graden, natte gymnastiek, recreatievormen en spelen. De activiteiten staan onder leiding van speciaal daarvoor opgeleide leiders. Voorwaarden deelname aan 't M.B.v.O.: - U dient 55 jaar of ouder te zijn. - U wordt gezien Uw leeftijd geacht gezond te zijn. Dit alles wordt georganiseerd door het RISC afdeling Ouderenwerk. In principe kunnen alle ouderen aan deze activiteiten deelnemen. De vorm van bewegen individuele- en groepsoefeningen, is zo gevarieerd mogelijk. Deelnemen aan een M.B.v.O. -activiteit is niet alleen gezond, het is ook heel plezierig. Het is naast het lichamelijk actief bezig zijn zeker zo belangrijk dat U in een goede plezierige sfeer actief bent. Er wordt dan ook veel aandacht besteed aan het sociaal contact in een groep. Van U wordt verwacht dat U een bijdrage levert aan die goede sfeer in de groep tijdens de activiteit. In ruil daarvoor ontvangt U dan een heel plezierige en gezonde activiteit. U bent van harte welkom. Bij het C.I.P. kunt U verder alle informatie krijgen, onkosten, plaaats en aanvangstijden van deze soorten activiteiten. Het C.I.P. houdt iedere woensdagmorgen zitting in het Medisch Centrum, Litsenbergweg 20a in Ysselsteyn, van 10.00 tot 11.00 uur, of bel tel. 541777. Jan van Gassel en Pierre Janssen, vrijwilligers C.I.P. ci al •nformahe punl

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1996 | | pagina 3