Mededeling dorpsraad. Hierbij nodigen wij iedereen uit voor het bijwonen van de openbare vergadering van dorpsraad op maandag 16 oktober 1995 om 20.QQ uur in zaal "Roelanzia" AGHND/k 1. Opening. 2.Verslag vergadering 18 sepï. '95. 3.Ingekomen/uitgaande stukken en mededelingen. 4.Mededelingen vanuit de commissies. 5. Advies reconstructie Middenpeeiweg. 6.Advies sfxaatnaamgeving. 7.Verslag dorpsradenoverleg. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Dorpsraad Ysselsteyn Sekr,: J v/d Pas Mededeling: Provincie Limburg - Veilig Verkeer Nederland - Dorpsraad Ysselsteyn AANLEG VERKEERSPLEIN YSSELSTEYN De aanleg van het verkeersplein Ysselsteyn, op de kruising van de N270 uit Deume en de N277-Middenpeelweg, is momenteel in volle gang. De Provincie Limburg, die beheerder is van deze wegen, is van mening dat zo'n verkeersplein een betere oplossing is voor deze kruising dan het handhaven van de verkeerslichten die jarenlang het verkeer op deze kruising hebben geregeld. Het is de provincie echter ook bekend dat niet iedereen in Ysselsteyn en omgeving erg gelukkig is met de komst van dit verkeersplein. Met name ouders van kinderen van de basisschool die de kruising dagelijks passeren, vrezen dat een verkeersplein voor deze kinderen juist minder veilig is. Nu kan de provincie niet van tevoren garanderen dat zij het gelijk aan haar kant heeft ©n dat er geen ongelukken zullen gebeuren. Wel wil zij meehelpen te voorkomen dat op het verkeersplein gevaarlijke situaties gaan ontstaan of zelfs ongelukken met fietsers gaan gebeuren. Een belangrijke waarborg voor het niet gebeuren van ongelukken op een verkeersplein is, dat de verkeersdeelnemers weten hóe je over een verkeersplein moet rijden. In het komende nummer van YNB wordt door Veilig Verkeer Nederland (WN) uitgelegd hoe dit het beste kan gebeuren. En daar blijft het niet bij. De kinderen die dagelijks het verkeersplein moeten passeren, zullen bovendien gaan oefenen hoe ze zo'n plein veilig kunnen oversteken. In overleg met de leerkrachten van de basisschool hebben mensen van Veilig Verkeer Nederland en van de Provincie Limburg het volgende oefen-programma opgezet Kinderen gaan oefenen Op 16 oktober (de eerste dag van de herfstvakantie) wordt het verkeersplein gedeeltelijk in georuik gesteld voor het verkeer. Omdat de weg uit de richting De Rips nog drie weken dichtblijft, hoeven de kinderen op weg van en naar Ysselsteyn maar één weg van het verkeersplein over te steken: 's morgens de weg uit Deurne en 's middags de weg uit Venray. Op maandagmorgen 23 oktober, de eerste dag na de herfstvakantie, zal iemand van WN, samen met één van de leerkrachten van de basisschool, aan de kinderen laten zien hoe ja die wegen bij het verkeersplein veilig oversteekt. Op zaterdag 11 november gaat ook de weg u±t D® Rips open. Op maandagmorgen 13 november zal daarom opnieuw met de kinderen worden geoefend. Nu zullen ze leren hoe je over een verkeersplein rijdt als je twéé wegen bij het plein moet oversteken, terwijl er van alle kanten auto's kunnen aankomen. Ook deze oefening gebeurt onder leiding van iemand van WN en één van de leerkrachten. Kort na 13 november zullen er dia's van het verkeersplein worden gemaakt. Deze dia's zullen door WN worden verwerkt in een lesbrief, waarmee in december ook aan de andere kinderen van de basisschool, door hun eigen leerkrachten, zal worden uitgelegd hoe je over een verkeersplein moet rijden. Namens WN: Peter Schrijen Namens de Provincie Limburg: Bert Tijssen Namens Dorpsraad Ysselsteyn

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1995 | | pagina 3