Redaktie: Dorpsraad Jaargang: 32 Nr:39 d-d.! 29 juli 1994 In deze vakantieperiode biedt 'Deze Keer' u elke week. een korte levensbeschrijving aan van een Heilige die in de betreffende week wordt gevierd. Deze week kiezen wij voor de Heilige Alfonsus, de stichter van de Paters Redemptoristen. ALFONSUS Kerkdiensten (30/7 - 5/8) Achttiende Zondag door het Jaar (B) ZA 30/7 ZO 31/7 MA 1/8 WO 3/8 VR 5/8 19.00u (Gelezen Dienst) Mndd.M.Derikx-Hendriks; Th.vd Pas (fanfare); G.Peeters (fanfare); Nes Lamers-Smeets in Brazilië). 9.30u (Ned.Gezangen) Jrd.Fr.Werneke; Jrd.Hannes van Well en echtgenote. 1115u Mndd.Bert Janssen. 19.00u Ouders Vollenberg en Theo. 19.00u Jrd.Marinus van Dijck; B.Camps; W.Bollen en echtgenote. 19.00u T.e.v. het H.Hart van Jezus. MISDIENAARSBEURTENZa 19.00u H.vd Hoof+K.Jaspers; ZO 9.30u M.Arts+R.Keijzer11.15u B+I Slangen; MA 19.00u M.Pouwels+D.Scheepens; WO+VR NPouwels+MVerheijen Spreuk van de week: "Alles wankelt waar geloof ontbreekt!" (Schiller) Even glimlachen: De pastoor had een paard dat hij wilde verkopen. Dus kondigde hij de ver koop aan bij de mededelingen aan het einde van de Mis. Na de Mis ging Tinus naar de pastorie en zei, dat hij het paard wilde kopen. 'Goed', zei de pastoor, 'maar ik moet je nog wel zeggen/dat ik het paard een christelijke opvoeding heb gegeven. Als ie hem wilt laten lopen, moet je zeggen 'Goddank en als je hem wilt laten stoppen, 'Amen'. Tinus vertrok en toen hij riep 'Goddank', liep het paard de weg af naar he a naai. Met het water in zicht wilde Tinus het dier laten stoppen maar het stopwoord wilde hem niet te binnenschieten. Maar toen ineens herinnerde hij het zich weer en hij riep snel: 'Amen'. Het paard stopte meteen en Tinus slaakte een zucht van verlichting en riep uit: •Goddank!' Twee seconden later lag hij in het water. Ysselsteyns Nieuws Blad Op 27 september van het jaar1696, wordt Alfonsus in Napels geboren uit de deftige familie de Ligorl. Zijn vader heeft een belangrijke taak in de vloot van de koning. Vader wil dat Alfonsus een beroemde man wordt Daarom voédt hi) hem heel streng op. Daar hoort bijvoorbeeld bij. dat de jongen eenmaal per week op de grond moet slapen. Wanneer andere jongens alleen nog maar aan voetballen denken, begint Alfonsus al met een zware studie Wanneer hi] zestien jaar oud is, is hij doctor in het kerkelijk en het burgertijk recht Hij wordt dan ook gauw een Voornaam advocaat. Hij krijgt heel belangrijke zaken te behandelen, en doet dat heel goed. Maar dan op een dag maakt Alfonsus een grote fout waardoor hij een belangrijk pro ces verliest. Daar kan hij helemaal niet tegen. Hij sluit zich een paar dagen op in zijn kamer en zit daar maar te mokken en te kniezen. Hij wil zelfs heie- maal niets eten. Dan weet hij wat hij zal doen. Hij geeft zijn zwaard aan Maria en besluit priester te worden. Vader Is woedend. Maar Alfonsus wordt priester gew.jd. Zes jaar na zijn priesterwijding sticht Alfonsus een kloostergemeenschap. Dat zijn de Redemptoristen Helemaal tegen zijn zin wordt Alfonsus bisschop in het koninkrijk Napels Ruim negentig Jaar oud, sterft deze heiige kloosterstichter en bisschop op 1 augustus van het jaar 1787. Hij is er trots op, dat nlj gedurende dit hele lanqe leven preken heeft gehouden, die zelfs de meest eenvoudige mensen konden begrijpen Hij word. begraven in de kerk van het klooster, waar hij de laatste tijd heeft geleefd en ook is gestorven. We vieren het feest van de heilige Alfonsus op 1 augustus.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1994 | | pagina 1