BOERENBOND YSSELSTEYN U.A. MEDEDELINGEN Streekplan Noord- en Midden Limburg. Tot 17 febr. ligt voorgenoemd streekplan ter inzage. Dit plan is van grote invloed op de ontwikkelingsmogelijkheden van de Limburgse Land- en Tuinbouw. Het streekplabn vormt het voornaamste toetsingskader voor de gemeentelijke bestemmingsplannen. In tegenstelling tot in het verleden besteedt dit streekplan behalve aandacht aan de ruimtelijke invloeden duidelijk meer aandacht aan milieu en water. Dit zijn zaken waar U als agrarisch ondernemer ongetwijfeld in de toekomst ook op bedrijfsniveau mee te maken krijgt. Wij twijfelen daarom ook niet aan Uw belangen om tijdig en voldoende geinforineerd te worden. Wij nodigen daarom de leden van L.L.T.B. uit voor een voorlichtingsvergadering op maandag 3 jan. a.s. om 20.00 u in De Ruif te Oirlo. Door het besluit van de algemene vergaderingen van 7 dec. j.l. in Ysselsteyn van de L.L.T.B. en in Overloon van de Boerenbond gaan genoemde verenigingen met ingang van 1 januari gezameiijk verder onder de nieuwe naam BOERENBOND YSSELSTEYN U.A. met vestigingen in Overloon en Ysselsteyn. De hoofdvestiging wordt Ysselsteyn alwaar ook de direktie en administratie gevestigd is. De produktie wordt op beide locaties verzorgd. Na 73 jaar zelfstandig gefunktioneerd te hebben als coöperatie en standsorganisatie voor het ontginningsdorp Ysselsteyn komt daar nu een einde aan. Als zodanig was "onze Boerenbond uitgegroeid tot een van de grootste landelijke mengvoerproducerende coöperaties welke nog niet gefuseerd was. Een historisch moment, een moment ook om even bij stil te staan en dank te zeggen aan al diegenen die hieraan hetzij op bestuurlijk niveau, als medewerker(ster) maar ook als lid afnemer in het verleden hun bijdrage aan geleverd hebben. De standsorganisatie voor de L.L.T.B. blijft verder gaan als de afdeling Ysselsteyn van de L(imburgse) L(and) en T(uinbouwbond) waarvan het sekretariaat ook gehuisvest blijft aan de Peter Janssenweg. Het nieuwe jaar betekent dus voor de Ysselsteynse Boerenorganisaties dus ook letterlijk een nieuw begin. In de praktijk zal er voor de Ysselsteynse afnemers met name weinig veranderen, hooguit dat U een keer iemand anders aan de telefoon krijgt. Een nieuw begin waarbij wij hopen op dezelfde constructieve wijze als in het verleden met onze leden afnemers alsook de Ysselsteynse Gemeenschap in het nieuwe jaar verder te mogen gaan. Hiervoor zeggen wij U gaarne bij voorbaat dank waarbij wij nogmaals de hoop uit spreken dat het U in 1994 in alle opzichten goed mag gaan. PRÖJEKT TOEKOMSTGERICHT ONDERNEMEN. Dc eerstvolgende avond in het kader van dit projekt voor de Leden van L.L.T.B., V.A.V. en L.A.J.K. heeft als onderwerp: Hoe kan de bedrijfsovername zo goed mogelijk geregeld worden. Dit onderwerp komt slechts een maal aan bod en wel op donderdag 6 januari om 20.00 u in Zaal Rongen te Oirlo. Deze avond wordt verzorgd door rar. ing. W. Engels, hoofd voorlichting S.E.V. van de L.L.T.B. Tijdens deze bijeenkomst zal de bedrijfsovernameproblematiek van de diverse fasen van het bedrijfsopvolgingsproces worden uiteengezet. De bijeenkomst is bedoeld voor de ouders, bedrijfsopvolger en eventuele partner. Voor meer informatie verwijzen wij U naar de de circulaire die U ontvangen heeft. C0VAS. Willen de bietentelers er aan denken dat zij de opgave kaart voor het bietenzaad voor 5 januari ingeleverd moeten hebben. ÖsSIHË Yssolsteyn

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1993 | | pagina 3