FIELREUZEN 1ÜBRIEK 1 1 1 .JEUGDCARNAVAL Afgelopen vrijdag vond in de koel het afscheid plaats van de "oude jeugdraad. Dit na 2 jaar- haar beste beentje voorgezet te hebben op Vaeteloavesgebied. Afscheid werd ook genomen van jeugdvorst Peter en Prins Daniël. Jongens bedankt De nieuwe jeugdraad presenteertde zich op enthousiaste wijze onder aanvoering van jeugdvorst Tonny (Backus). Na een puzzle kwam Jeugdprins Maikel (Pouwels) naar voren fels de nieuwe heerser over de Ysselsteynse Vasteloaveajeugd. Jongens proficiat. We hoeven ook jullie niet te zeggen hoe het in de Koel moet. Vrij «s Kaarverkoop Bonte avonden: Voor vrijdagavond 29 jan. zijn er nog entreekaarten, evenals voor de zaterdagavond 30 jan. Voor deze laatste echter nog een beperkt aantal. De verkoop hiervan is a.s. zondagmorgen 24 jan. in Herberg Ete Peel. Nummer volgorde uitgifte start om 10.30 u.. Start, verkoop omio.33u- Zor>£ dat U op tijd bent. OP OP. Per persoon kunt U maximaal 2 kaarten kopen a f 7,50. LISDJESMIDDAG A.s. zondag 24 januari in de Smelehof. Aanvang 15.33. Om de titel Piëlreuzenschlager dingen een zes tal liedjes welke door een deskundige jury beoordeeld zullen worden. Zij zal uitmaken welke van deze ze3 er naar de Bonte Avonden mogen. Na de voorronde voor de carnavalsschlager staat op het programma: OITKOMEN EN ONDERTROUW BOERENBRUIDSPAAR De boerebrulluft wordt dit jaar georganiseerd door de fanfare. - Deze heeft hiervoor al de nodige voorbereidingen getroffen. De grote vraag is nu nog wie wordt het boerebruidpaar- 1993, de ouders, grootouders enz. Zeker is dat het een bijzonder fraaie muzikale happening zal worden. Als 3e maar- zeker niet minste op deze raiddag is aan de beurt de UITREIKING van do REUZEKLUUT. V.V. De Piëlreuzen" heeft besloten dit jaar* de Reuzekluut uit te reiken aan HARRIE FLEURKEN S Dit laatste vanwege zijn belangeloze "inzet voor de Reuzesteynse gemeenschap gedurende vele jaren. Vooral zijn inzet als Kerkmeester gedurende 13 jaar en in het bijzonder gedurende het laatste jaar heeft het bestuur van V.V. De Piëlreuzen doen besluiten deze onderscheiding dit jaar aan Harrie toe te kennen. Geboren uit een van de le 15 families welke ca de stichting van Ysselsteyn hier kwamen heeft Harrie van buis uit de noodzaak tot gemeenschapszin met de paplepel ingegevn gekregen. De vele problemen waar de pioniers van het eerste uur voor kwamen te staan dwongen tot samenwerking. Van dit laatste het nooit nee zeggen als er een een beroep op hem gedaan werd en wordt hebben veel verenigingen dankbaar gebruik kunnen maken. Zo zat Harrie behalve in het kerkbestuur direct na de Oorlog in het zgn. thuisfront wat o.a. een blaadje verzorgde voor de Ysselsteynse jongens in Indonesië. In 1956 hoorde Harrie ook bij de oprichters van de tuinbouwvereniging waarvan hij vele jaren tot de opheffing in het bestuur zat en zelfs enkele jaren voorzitter was. Ook op kringniveau vertegenwoordigde Harrie de tuinbouwer. De toenmalige Limeo thans Coveco had aan Harrie een goed bestuurslid welke als het op rekenen aankwam zijn mannetje stond. Vanaf 1987 fungeert Harrie als ondervoorzitter van het kerkbestuur en is in die funktie letterlijk en figuurlijk als rechterhand van de pastoor. Behalve aan de vernieuwbouw van onze parochiekerk heeft Harrie ook veel tijd gestoken in de zgn. pastoorloze tijd na het vertrek van past. v. Uden. Namens het kerkbestuur zit Harrie ook vanaf 1987 ook in het bestuuur van het gemeenschapshuis. Het zitting hebben betekent hier voor Harrie hier niet alleen zitten maar desnoods ook de helpende hand toesteken. Dit. alles reden voldoende voor V.V. De Piëlreus Harrie a.s. zondag de hoogste onderscheiding uit te reiken. Dit als dank en erkenning van zijn inzet.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1993 | | pagina 4