REDAKTlEi DORPSRAAD JAARGANGi 27 NO. 17 D.D. 24 februari 1989 DEZE KEERDe Vastehtijd is al weer ruim twee weken oud. In deze tijd denken wij christenen aan bekering en versterving en proberen wij die in praktijk te brengen. Het zijn echter woorden die niet meer in onze tijd lijken thuis te horen. Toch kunnen wy er echt niet zonder. Bekering wil zeggen: je wat meer naar. God en je medemens toekeren en wat minder je zelf op de voorgrond plaatsen. Welnu, dat is alleen maar raogelyk als je je weet te versterven, dat wil zeggen: sterven aan de geest van zelfzucht en eigenbelang. Is dat uit de tijd? In vergelijking met vroeger zijn de Vastenwetten grondig gewyzigd. Bij velen heerst zelfs de opvatting dat we helemaal niet meer hoeven te 'vasten', dat alles is af geschaft. Dat is niet waar. Het doen van boete en versterving blijft een plicht voor elke christen. Elke christen zal voor zichzelf moeten uitmaken op welke wijze hij aan die opdracht gestalte wenst te geven. Dit laatste is vaak moeilijker dan wanneer je alles wordt opgelegd! Er zijn verschillende mogelijkheden om te 'vasten'. Heel oud is de traditie in de Kerk dat men iets afstaat van zijn bezit aan zijn medemens die op welke manier dan ook in behoeftige omstandigheden verkeert. Andere mogelijkheden zijn: meer aandacht besteden aan het gebed, jezelf bepaalde beperkingen opleggen bij eten en drinken, minder pret tige karaktertrekken in jezelf wat minder duidelijk demonstreren... Zo kunnen we nog wël even doorgaan. Waar het op aan kornet, is: WAT DOEN WIJ? MISDIENAARSBEURTENZa 19.00u D.vd Burgt en B.Vergeldt; Zo 9.30u N.Jaspers en P.vd Munckhof; ll.lSu Marj.en Peter Potten; Ma R.+Th.Berkers; Wo+Vr 19.00u P.Potten en-D.Wijnands; Vr 14.00u Marj.Potten en N.Jaspers. MededelingVlak voor het 'ter perse gaan' van het vorige nummer werd mij meegedeeld, dat Vredepeel dit jaar niet met onze Vastenaktie zal meedoen vanwege een eigen gekozen project. Jammer, maar voor Ysselsteyn des te meer reden om bisschop Nkomo uit Tanzania niet in de kou te laten staan! Spreuk van de week"Ongelyk erkennen, is op bescheiden wyze tonen, dat je verstandiger bent geworden!" (Anonymus) ZA 25/2 ZO 26/2 MA 27/2 WO 1/3 VR 3/3 Kerkdiensten (25/2 - 3/3) 19.00u Jrd.F.Keijsers; Jrd.Ben Geurts; Ouders van Soest-Swinkels; H.Philipsen (familie); Uit Dankbaarheid. Derde Zondag van de Veertigdagentijd 9.30u Jrd.Past.Hillebrandt; Jeu van de Ven (Stamtafel). 11.15u P.Potten en overl. familie Potten-Coopmans. 19.00u Lei Thijssen; Jep Arts en overl.familie. 19.00u Jrd.Jeu Keijsers. WERELDGEBEDSDAG 14.00u T.i.v.het Bruidspaar Hooglugt-Beekmans; 19,00u Geestelijk welzijn van de Parochie. 9 f

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1989 | | pagina 1