Indertijd hebben wij op een voorlichtingsbijeenkomst getracht duidelijk te maken wat wij niet willen indien wij zouden komen tot de verwerking van over tollige mest in Ysselsteyn. Mestverwerking is gezien de wettelijke voorschriften nog steeds een noodzaak in gebieden met overschotten en dus ook in Ysselsteyn. We rrogen zelfs stellen dat de toekomst van met name de varkens- en kippenhouderij voor een belangrijk deel afhangt van het welslagen van de projecten op het gebied van de nestver werking. Verantwoorde verwerking vermindert de belasting van bodem en lucht omdat het eindprodukt buiten de overschotgebieden op economisch verantwoorde wijze afgezet kan worden. Daarom hebben wij gezocht naar een systeem dat geen hinder voor omwonenden op levert en mestverwerking op economisch haalbare wijze mogelijk maakt. Welnu wij menen het systeem gevonden te hebben cm op kleinschalige wijze, het milieu niet meer maar minder belastend, de mestproblematiek in Ysselsteyn mede aan te pakken. Indertijd op de voorlichtingsbijeenkomst hebben wij beloofd U tijdig van onze plannen op de hoogte te brengen wanneer ze een neer definitieve vorm hadden gekregen. Wij nodigen belangstellende dorpsbewoners dan ook uit voor een voorlichtings bijeenkomst op maandag 20 juni a.s. cm 20.30 uur in zaal Koelanzia BASISSCHOOL-OUDERRAAD Spellenmiddag. Op vrijdag 17 juni (vandaag) organiseren de schoolverlaters op 't sportpark "De Vlies" van 13-30- 15-30u een spellenmiddag voor de leer lingen van groep 1 t/m 7, dit in tegenstelling tot wat op het overzicht van de schoolverlatingsdagen is vermeld, wat de schoolverlaters zelf mee naar huis hebben gekregen. Daarop was vermeld groep 3 t/m 7- Opni- 1- Ouders en belangstellenden zijn van harte welkom. 2. Willen de betreffende ouders hun zoon/dochter a.u.b. om 15.30u bij 't sportpark afhalen Leden die met het volleybaltoernooi mee willen doen, kunnen zich nog tot 18 juni opgeven bij mevr.Arts-Tacken tel.04932-369- Op 23 aug. n.m. van 13-30-l6-30u organiseert de kring Venray een ex cursie naar Nunhems zaden, welke in het teken zal staan van de bio technologie. Hierdoor is de fietstocht naar Grashoek van onze eigen afdeling welke ook op 23 aug. gepland was, een week eerder nl. op 16 aug. Over beide activiteiten zal t.z.t. nog informatie gegeven woi HALLO JONGENS EN MEISJES! Zit je op de basisschool? Dan kan je voor 25,lid worden van de tennis vereniging, je mag dan op maandag komen trainen en van maandag t/ra vrijdag tot 5 uur vrij tennissen. Je kunt ook aan toernooitjes deelnemen (ook als je het nog niet zo goed kan). Je hebt een paar schone gymschoenen nodig een racket kan je eventueel lenen. Zit je niet meer op de basisschool of wil je ook in de weekends of 's avonds tennissen kost het lidmaatschap 75,- Voor informatie kan je maandag tijdens de training van half 5 tot 7 uur komen of even bellen. Tarcicia Voigt tel. 1262. Uitslag dorpencompetitieYsseslteyn A - Oirlo-Castenray A 7-13 Oirlo-Castenray B - Ysselsteyn B 6—14 rden. MEOEDEUNGEN Voorlichting MESTVERWERKING; 9

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1988 | | pagina 4