REDAKTIE: DORPSRAAD JAARGANG: 25 NO. 22 Zaterdag 19.00 uur I.H.M.v.Jeu Keijsers nms neven en nichten. 2HMvoverlfamArfcsfamreünie Zondag Vijfde zondag v.d.Vasten. 10.00 uur Maandd.v.Toon Winnen. 2.Jrd.v.Mevr.v.Beers-Stevens. 3.Maandd.v.Th.Vollenberg. 11.30 uur H.M.v.Fr.Boumeister. Maandag 19-00 uur 1.H.M.v.Ant.Verheijen. 2.H.N.v.Ant.Michels. 3.H.M.v.Harrie Jenniskens. 9HM.voverlfamCusters-Claessen en Harry Broeren. Woensdag 19.00 uur 1.H.M.v.Mathieu Arts. 2HMvoverlfamPhilipsen-Cremers 3.H.M.v.Jacq.Claessens en overl.fam. Vrijdag 19-00 uur I.H.M.v.Lei Thijssen. 2.H.M.v.Gerrit v.Hugten. MISDIENAARS- 3-H.M.v.Tien Hendriks (FLeurkens). Zaterdag 19.00 uur Mike Kuunders en Mare Derckx. Zondag 10.00 uur Rob en Tjeerd Jenniskens. 11.30 uur Tom v.Asten en Peter Janssen. WEEKDIENST: M.Reijnders en D.Martens. N.B.Als iemand echt niet kan dienen (laat niet altijd al het andere vóór gaan') geeft het mij dan minstens een paar dagen van tevoren door! De laatste jaren is de aandacht voor de "Paaswake" behoorlijk toegenomen. De ouderen onder ons herinneren zich wellicht nog de Paaszaterdagviering zoals die vroeger plaats vond: in alle vroegte, met vooral kinderen als "stille" getuigen. In de loop der eeuwen was men het juiste zicht op deze viering kwijt geraakt. Sinds het Tweede Vaticaans Concilie- al weer meer dan twintig jaar geleden, is de oorspronkelijke viering van de Paaswake weer in ere hersteld. Een enkele gedachte hierover. De Verrijzenis van Jezus werd door dechristenen uit de eerste eeuwen sterker dan door ons beleefd als een overwinning door Christus op de dood. Zijn opstanding was voor hen een garantie, dat ook voor ons allen de dood niet het laatste woord heeft maar dat na de dood een nieuw leven volgt. Dat nieuwe leven zagen zij voorafgebeeld in de Doop, want door de Doop krijgen wij al deel aan dat nieuwe leven. Het is m.a.w. een eerste aanzet daartoe. Daarvandaan dat bij voorkeur in de Paasnacht het Doopsel werd toegediend als duidelijk teken van het nieuwe leven dat Jezus voor ons allen heeft bewerkt door zijn verrijzenis. In de tegenwoordige Paaswake staat dan ook het Doopsel en de hernieuwing van de Doopbeloften centraal. Alleen in de Paaswake wordt het doopwater gewijd en als 't even kan het doopsel toegediend. Of dit laatste ook in Ysselsteyn zal gebeuren rsdaqsdienst Vanaf" Vrijdag 18.00 uur (3 april) tot maandagmorgen 8.00 uur (6 april) huianrtnon doet de dienst: Dr.Keijzer, v.Beurdenweg 10, Ysselsteyn, tel.04785-777 Parochie H. Oda Week van 4-10 april 1987.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1987 | | pagina 1