Coöp. Rabobank B.A. gevestigd te Ysselsteyn (L) geld en goede raad VOORBEREIDING BEPAALT SUCCES WINTERSPORTREIS Lovinclfplein 7 Opensteilingsuren: 5813 CC Ysselsteyn (L) maandag t.m. donderdag 8.30-12.30 uur Telefoon 04785-557 en van 13.30-16.00 uur vrijdag van 8.30-12.30 uur en van 13.30-19.00 uur Een beginneling die voor het eerst op langlaufski's wil staan, heeft niets te zoeken in een oord dat zich vooral op het alpine-skiën richt. Een crack op de lange latten zal zich ongelukkig voelen in een dorp waar alleen enkele beginnerspistes zijn aangelegd. En op welke bestemming voelt een echtpaar zich thuis waarvan de één gaat skiën, terwijl de ander zich beperkt tot winterse wandelingen? Elk van de honderden wintersportbestemmingen heeft zijn eigen mogelijkheden en onmogelijkheden. Natuurlijk geven folders en reisgidsen enige informatie, maar voor de meeste aspirant-vakantiegangers blijft het moeilijk om op grond daarvan een keuze te maken. Gelukkig laat een toenemend aantal vakantiegangers ook hun wintersporttrip door deskundigen regelen. Dat heb ik de afgelopen weken aan de reizenbalïe van onze bank opnieuw duidelijk kunnen merken. Kennelijk ontdekken steeds meer mensen dat een goede reisadviseur precies weet welke bestemmingen met hun wintersportmogelijkheden en aanvullende voorzieningen aansluiten op de individuele wensen van al die wintersporters. Daarbij komt dat 'vakantie-doe-het-zelvers' die in het ski hoogseizoen op de bonnefooi op pad gaan, het risico lopen in hun favoriete oord geen vrij bed meer te vinden. Dat steeds meer mensen hun wintervakantie door deskundigen laten regelen, wordt ook veroorzaakt door veranderingen in de wijze waarop men naar sneeuw en bergen trekt. Nog altijd is de eigen auto een geliefd vervoermiddel bij de meer dan anderhalf miljoen Nederlanders die een buitenlandse wintervakantie plannen, maar we zien een groeiende belangstelling voor buspendels en treinreizen. De bus is goedkoop (in veel gevallen goedkoper dan de eigen auto) en biedt steeds meer comfort. Zo kunnen nu in veel bussen stoelen worden gereserveerd die meer gemak en meer (been)ruimte bieden. Ook de vorig jaar geïntroduceerde slaapbus, waarin 's avonds de stoeien tot stapelbedden worden omgebouwd, blijkt een schot in de roos. De trein is bezig zijn aandeel bij het toeristenvervoer terug te winnen nu de prijzen meer 'sporen' met die van andere vervoersmogelijkheden. Een voorwaarde om te kiezen voor bus, trein of eventueel vliegtuig is wei dat men op de bestemming alle voorzieningen gemakkelijk kan bereiken zonder eigen vervoer. Een goede voorbereiding bepaalt voor een belangrijk deel het succes van een wintersportvakantie. Daarbij moet zeker niet alleen worden gedacht aan het 'materieel' (skies en eventueel de auto), maar zeker ook aan het voorbereiden van het lichaam op de te leveren inspanningen. Een goede conditie en een cursus ski-gymnastïek vormen de basis voor een plezierige ski- of ianglaufvakantie. Wie van zijn vakantie een echt sportief genoegen wil maken, mag voor deze training toch wel twee drie maanden uittrekken. Deze en andere facetten van een goede voorbereiding worden belicht in het "Rabobank Wïntersportboek '85/86", dat voor f 18,50 bij ons verkrijgbaar is. Verder geeft het ruim 200 pagina's tellende boek een impressie van hetgeen de meest populaire wintersportoorden te bieden hebben. Wie.nog geen keuze heeft gemaakt voor een bepaalde bestemming, kan na bestudering van de inhoud gerichter overleggen met de reisadviseur, die zeer gedetailleerde informatie tot zijn beschikking heeft. Voor vakantiegangers die al een reis gereserveerd hebben, levert het boek een extra bijdrage aan de voorpret. Want wie komt niet in vakantiesferen door fraaie kleurenbeelden van skipistes erj vakantieplaatsen en door wervende teksten over wintersportmogelijkheden en comfortabele verblijfsaccomrnodaties? Rabobank S

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1985 | | pagina 8