t i KMI WHISLER - De Ysselsteynse fietscrosser Peter Stiphout is ti jdens het WK in het Canadese Whisler wereldkampioen geworden. Stiphout toonde zich de snelste in de klasse cruisers van 25 jaar en ouder. Het WK was voor de Nederlandse equipe een groot succes, want behalve Peter Stiphout werden nog twee vaderlandse deelnemers wereldkampioen, terwijl er verder vijf tweede en vijf derde plaatsen waren weggelegd bij de vierde editie van de wereldtitelstrijd. MEDEDELING DORPSRAAD Nevenstaand bericht werd over genomen uit het Dagbl.v.N-Limb PETER, namens de dorpsgemeen schap Ysselsteyn van harte gefeliciteerd met dit succes öp WERELDNIVEAU. DAMESGYMCLUB "SPORTSTERREN" Even ter herinnering dat we op 20 aug. om 19.30 uur weer beginnen. De contributie blijft voor het nieuwe 3eizoen hetzelfde als vorig jaar. Er zijn geen afmeldingen binnengekomen dus kunnen we geen nieuwe leden aannemen. Kursus Sociaal Economisch Vorming voor Agrarische Vrouwen. (SEVAV) Het doel van deze cursus is: agrarische vrouwen kennis te laten maken met de sociale en economische zaken in het gezin en op het bedrijf. Programma: Huwelijksgoederenrecht-Erfrecht-Verzekeringen- Regelingen in het gezin-Beloning meewerkende kinderen-Bedrijfs- overdracht-Ruimtelijke ordening. Het programma kan in onderling overleg gedeeltelijk aangepast worden aan de wensen van de cur sisten. Duur van de cursus 10 bijeenkomsten van 2\ uur. Kosten 60,te voldoen tijdens de eerste bijeenkomst. Alle agrarische vrouwen kunnen aan deze cursus deelnemen dus ook geen L.V.B. leden. Bij voldoende deelname 15-20 pers. zal deze cursus in de kring Venray gegeven worden. Opgave voor 1 sept. bij de kontaktpersoon Mevr.Geurts, uit Veulen, tel.04785-592. Denk wel: Wie het eerst komt, het eerst maalt. Zoals we reeds eerder bekend maakten gaan we op 3 sept. weer naar Wittem. Het programma voor deze dag is alsvolgt. Vertrek om 9.15 uur bij de kerk. In Wittem is er een H.Mis waarna gezamelijk koffietafel. Hierna vertrek naar het Afrika- museum in Cadier en Keer. Hier wordt een inleiding gehouden met evt. video over de ontwikkelingslanden, verder een rondleiding door het museum. Aan de hand van een unieke verzameling kunst uit West Afrika, ziet U het verhaal van Afrika, hoe het was en hoe het nu is. Foto's en teksten verduidelijken het geheel. 17.00 uur vertrek naar huis, de onkosten van deze reis zijn 25,bij een deelname van 50 pers. Opgave tot 30 aug. bij Mevr.Michels tel. 563. Serenade: Zaterdag 17 augustus serenade aan het bruidspaar John Claessens en Marian Jenniskens. Bijeenkomst bij ge meenschapshuis Smelehof om 19.30 uur. Zaterdag a.s. wordt te Liempde de Nat. Veteranendag gehouden. Van onze ver eniging nemen A.Jaspers en J.Arts hier aan deel. OUD PAPIER: I.v.m. het door onze ver eniging te organiseren Gewestkampioen schap Fita op 24 en 25 aug. wordt het ophalen verschoven naar 31 aug. a.s. 0p 20 aug. a.s. houden we een jaarvergaderir in zaal Roelanzia. Deze avond begint om 20.00 uur. We gaan dan bespreken wat we het komende jaar zullen gaan doen. We rekenen dan op jullie allen. Eventuele afmeldingen bij het bestuur. YSSeiSTEVN^J 1947 Y sselsteyner wereldkampioen fietscross >4

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1985 | | pagina 2