MEDEDELING VANUIT DE DORPSRAAD Voor vrijwilligerswerk komen in aanmerking alle mensen die om welke reden dan ook, beschikken over vrije tijd en die zinvol willen besteden. Zoekt U vrijwilligerswerk of denkt U er als individueel, groep of organx- satie over om een vrijwilliger in te schakelen, dan kunt U hierover kontakt opnemen met de Vrijwilligerscentrale welke gevestigd is in "De Clockert te Venray; bereikbaar via telefoonnummer 04780-86222. Met vrijwilligerswerk worden die werkzaamheden bedoeld, waarvoor geen beta ling van loon plaatsvindt. Dit kan bijvoorbeeld zijn: - het verzorgen van zieken of oudere mensen - werkzaamheden voor een club of vereniging - huiswerk-begeleiding - kleine klusjes etc. etc. Al werken vrijwilligers in de regel voor niets, de persoon hoeft er geen geld op toe te leggen. Het is redelijk dat de gemaakte kosten (bijv. reis kosten, portokosten etc.) aan de vrijwilliger worden vergoed. Indien de vrijwilliger een kleine vergoeding ontvangt en tevens een uitkering geniet, kan dit wel eens problemen geven. Hierover moet vooraf overleg wor den qepleegd met de betreffende uitkerende instantie. Indien men werkloos is en een uitkering ontvangt, dan blijven de vastgestelde verplichtingen (solliciteren; beschikbaar zijn voor betaald werk e.d.) nor maal van kracht. Bepaalde vormen van vrijwilligerswerk kunnen zonder meer verricht worden; een aantal werkzaamheden dienen echter vooraf aan een toetsingskommissie te worden voorgelegd. De werkzaamheden die voor vrijwilligerswerk in aanmerking komen mogen geen bedrijfsmatig karakter hebben. Ook mag de organisatie die een vrijwilliger aantrekt v.w.b. de loonkosten geen subsidie ontvangen of kunnen krijgen. De werkzaamheden moeten aktiviteiten betreffen'Wie in de gegeven situatie niet door èeh betaalde kracht zullen of kunnen'Worden verricht. Voor meer informatie hierover kunt U behalve bij de Vrijwilligerscentrale, ook terecht bij een lid van de Dorpsraad, te weten de heer J. Reijnders, P. Janssenweg 26. Telefoonnummer 608. Vrijdagavond hield B.C.Y. de jaarlijkse feestavond in Herberg "De Peel". Op deze avond werd kampioen G.van Asten en het A-team gehuldigd wegens het behaalde kampioenschap. Wedstrijdleider Henk Wismans reikte de bekers uit. Arie van Dijk overhandigde de Herberg "De Peel" wisseltrofee aan kampioen G.van Asten. Op de tweede plaats eindigde B.Camps, terwijl Jan van Well de derde plaats voor zich opeiste. Het A-team dat met ruime voorsprong kampioen werd bestond uit: G.v.Asten, B.Camps, H.v.Asten, P.Smits en P.Kessels. Nieuwe leden die zich op willen gever, voor B.C.Y. kunnen dat bij een van de bestuurs leden of in het clublokaal Herberg "De Peel" doen. RUITERCLUB: C.H. te Well_. 8 tal 3e pr. 4 tal 6e pr. Ind.dres.BII E.Philipssen Vitalis 2e pr. J.v.Veghel Udith 4e pr. P.v.Veghel Verlady 3e pr. H.Philipssen Vistar 2e pr Springen B: P.eleven Tanja 2e pr. E.Philipssen Vitalis 5e pr. J.Bovee tiener 8e pr. M.Jenniskens Variciet 9e pr. Springen L: E.v.Asten Romanof 14e pr. Tabel A: E.v.Asten met Ramanof 1e pr. Allen proficiat. Vrijwilligerswerk

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1983 | | pagina 4