maandag 31 augustus DE ORGANISATIE IS IN HANDEN VAN HET WIELERKOMITé YSSELSTEYB in samenwerking met het Motorkomité, welke voor dit evenement de Stichting de Macht van Venray" in het leven hebben geroepen. Natuurlijk komt heel Ysselateyn naar de plaatselijke succesvolle Tour de France-rennerPETER WINNEN, kijken, ^ou Peter deze 1e Nacht van Venray kunnen winnen Maar... vergeten we ook de amateurs niet die om 7.00 uur s'avonds van start gaan en waar ongeveer 80 renners aan deelnemen, v/ant ook hierbij is een plaatselijke favoriet, n.l. MARTIEN TEUNISSEN. Martien behoort ze Ker in Venray tot de kanshebbers voor de zege. Kom hem dan aanmoedigen. Ondor auspiciën van do KNWU organiseert de stichting „De Nacht van Ven- ray" In aamenwerking met de stichting „Wlelerpromotion" op maandag 31 augustus in het centrum van Venray een grote wedstrijd voor amateurs en professionals. Deze ronde wordt verreden onder de naam „De Nacht van Venray". Voor deze wedstrijd is een fraai parcours van 1700 meter uitge zet. Starl en finish zijn bij de schouwburg en het parcours om- va! verder Leeuwstraat, Lang straat. Langeweg. Hoenderstraat en Schoolstraat. Een groot aantal amateurs heeft voor dit evenement ingeschre ven. Zij gaan om zeven uur van start voor een rit van 70 kilometer. Zodra de laatste amateur over de meet is trekt een grote reclame karavaan over het parcours. Venray's eerste burger mr. H. Defesche, lost om negen uur het startschot voor de wedstrijd van de profs. Deze moeten honderd kilometer fietsen. Naast de grote favoriet voor de eindzege. Yssel-, steyner Peter Winnen die vooral i na zijn zege op de Alpe d'Huez grote bekendheid heeft gekre gen, zijn onder meer voor ..De Nacht van Venray" gecontrac teerd Joop Zoetemelk. Gerrie Knetemann, Jan Raas. Theo de Rooy. Fons en Piet van Katwijk. Hennie Kuiper. Jos lammerting alsmede de Westduitser Uwe Bolte en de Belgen Ludo Delcroix en Rudy Claes. Verder zijn de or ganisatoren met nog tal van bin nen- en buitenlandse topcou- reurs in onderhandeling en ver wacht wordt, dat nog diverse prominente wielrenners een con tact voor ..De Nacht van Venray" zullen tekenen. Oorspronkelijk lag hei in de be doeling een dergelijk wielereve- nement te houden in de woon plaats van Peter Wmnen. Officials van de KNWU keurden het Yssel- steynse parcours echter af voor een dergelijk omvangrijk evene ment. Besloten werd toen uit te wijken naar Venray en het ge meentebestuur van Venray ver leende de volte medewerking aan de organisatoren die van deze wedstrijd een jaarlijks terugke rend gebeuren willen maken. 9 Onder meer Zoetemelk en Winnen

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1981 | | pagina 7