Basisschool-Oudervereniging. Zondag30 oktasvan 2 tot 4 uur w'orden bo langste lenden in de ge legenheid gesteld om de' nieuwe basisschool te bezichtigen. Aan de ouders van leerlingen der basisschool. Aangezien het schoolverzuim voor wat betreft hot op vakantie gaan buiten de vooraf in het lesrooster geplande en IJ wel bekende vakanties en vrije dagen(zie circulaire 15 aug. j.l.) landelijk, maar ook in IJsselsteyn, de laatste jaren sterk toeneemt, zouden we graag een schrij ven van Min. van KomenadeOnderwijsin 't- Katholiek Schoolblad van 1/10 '?7 willen citeren. "foutieve informatie van reisbureaus. In folders van reisbureaus wordt gesuggereerd, dat schoolkinderen bui ten dc- vastgestelde vakanties om nog een aantal extra vrije dagen mogen verzuimen om bijvoorbeeld met de ouders naar de wintersport te gaan. Deze berichten zijn niet juist. De Leerplichtwet van 1969 biedt de schoolhoofden slechts de mogelijkheid om schoolkinderen van 6 tot 16 jaar maximaal tien dagen extra verlof te geven, wanneer er sprake is van GEWICHTIGE redenen en daarin wordt niet de voorkeur voor een va kantie buiten de schoolvakanties gerekend. Schoolverzuim is volgens minister Van Keraenado een ernstige zaak, waar voor slechts wegens gewichtigeredenen verlof mag worden verleend. Er zijn gevallen, dat het belang dat de leerling onderwijs volgt, moet v/ijken voor belangen van hoger orde, die schoolverzuim meebrengen, bijv. ziekte, jubilea in het gezin, begrafenis van familieleden,huwe lijk van een gezinslid. Als. zulke gewichtige omstandigheden zich voor doen, kan het hoofd van de school verlof verlenen de lessen te verzui men. Als hij aan één bepaalde leerling in één schooljaar moer dan tier. dagen extra vrij wil guven, moet hij eerst toestemming hebben van de leerplichtambtenaar van do gemeente, waarin de school gevestigd is." Qpn.Uit bovenstaand citaat blijkt de wettelijke regeling. Veel er ger zijn uiteraard de praktische consequenties. Wilt U dus a.u.b. alleen om zeer gewichtige redenen vrij vragen. Wij stellen dit in 't belang van Uw eigen kind(eren), werkt U ZELF ook mee Verschuuron. JERA-70 Nieuws, p/a Jeugdgebouw De Koel". Programma van 7 tot 16 oktober. /Tijdag 7 okt. 18.50-20 uur: open avond vcor groep 4 klas 6. 20-00-22.30 uur: ping-pongcompetitie voor groep 5. Kom s.v.p. allemaal, want er zijn slechts enkele inhaal wedstrijden. zondag 9 okt,: OPEN INSTUIF voor IEDEREEN, van 14.00 - 22.00 uur. Vanaf vandaag weer iedere zondag open instuif. In de mid daguren in hoofdzaak voor de kleineren en s'avonds voor de groteren. Vele spelmogelijkheaen enz. dinsdag 11 okt. Vergadering met de medewerkers van de discotheek. aanvang 20,oo uur in staflokaal, donderdag 11 okt. 18.30-20 uur: Open avond voor gr.4 klas 4 en 5* vrijdag 14 okt. 19-20 uur= gym-zaal voor groep 4 glas 6. 20-22.30 uur: open instuif voor groep 5- zaterdag:15 okt: Discotheek voor groep 5 van 19.30-22.30 uur. zondag 16 okt. Open instuif voor iedereen van 14.00 - 22.00 uur. Volgende maand draaien we weer een goede film voor de kleineren op zondagmiddag en voor de jeugd boven 12 jaar op vrijdagavond. lony-club De Welshruiters. Op maandag 10 oktober a.s. is er KIENEN in zaal Roelanzia. Aanvan 19.30 uur. U komt toch ook

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1977 | | pagina 7