Redactie: Boerenleenbank 15 e jaargang no:20 ■In.1975 is onze blaaskapel naar Bonbruck in Beieren geweest or daar het z. g. Vclksfest op te "luisteren. Dit is van weerszijden uitgelopen op een ge weldig succes, voor herhaling vatbaar. Vorig jaar was Bonbruck onder'lei ding van de hier welbekende Pastoor Kohl met 2 bussen in ITsselsteyn, en is tijdens een gezellige avond in het Gemeenschapshuis vriendschap gesloten tussen Bonbruck en IJsselsteyn. Bonbruck bood daarbij aan de dorpsraad een prachtig vaandel aan, terwijl IJsselsteyn aan Bonbruck een versierde bijen korf offreerde. Nu is het weer de beurt aan IJsselsteyn om naar Bonbruck te gaan. Dit zal gebeuren in de laatste week van Augustus, en wel van 24 t/m 29 Augustus. Ook dan zullen de Smeleblaozers weer het Volksfeest ver zorgen, terwijl waarschijnlijk ook een elftal van de voetbalclub zal mee gaan. Daarnaast is nog voorzien in énkele uitstapjes in de nadere omgeving. Wie aan deze tocht wil deelnemen kan zich opgeven bij v.d. Hoff of bij de -fatoor. Ve maken dit.nu reeds bekend daar men er rekening mee kan houden met de vacangieplannenVat de kosten zullen zijn, dit is nog niet te voor zien, maar U kunt er van op aan dat het zeer goedkoop zal worden.In verband met de plaatsruimte in de bussen zullen degenen die zich het eerst opgegeven hebben voorgaan. DOR, oRAADBezwaar bewoners Pater-Tulnstraat tegen heffing baatbelasting. In Juni 1974 kwam in IJsselsteyn de aanleg klaar van de Pater-Tulpstraat Een belangrijk gedeelte van de kosten ad. f.149.000.werd gesubsidieerd, 15 van de overblijvende kosten kwam voor rekening van de gemeente, ter wijl de resterende 85 ingevolge een besluit van de raad in de vorm van een baatbelasting zou worden verhaald op degenen, die bij de eanleg van de Pater-Tulpstraat gebaat zouden zijn. Nu de aanslagen voor het betalen van de baatbelasting zijn verzonden, hebben de bewoners van de Pater-Tulpstr bij de gemeente geprotesteerd tegen de opgelegde baatbelastingIn de brief wordt ge3teludat niemand van de ondertekenaars ooit accoord is gegaan met een aanslag van 85 "t" van de kosten. Verder zijn de ondertekenaars van mening, dat indertijd in het.kader van de ruilverkaveling Lollebaak de Pa ter-Tulpstraat zou worden aangelegd, doch dat de gemeente de aanleg heeft overgenomen. In hun antwoord zeggen burgemeester en wethouders dat in het schrijven van de bwwoners van de Pater-Tulpstraat niet is aangetoond dat de betreffende percelen niet gebaat zouden zijn bij de door de gemeente betaalde aanleg van de straat met riolering, trottoirs en verlichting. zie vervolg. 18 Maart 1 Zondag: 8.30 uur leesmis voor de overleden familie Claessens-Groetelaars .10 uur Hcogmis voor Petronella Stiphout-Poels, 11.30 uur lees mis voor Jacques Emonts. Maandag: 8 uur leesmis voor Jacob Arts. Dinsdag: 8 uur leesmis voor de overleden familie Arts-Jenniskens Woensdag: 8 uur leesmis voor de -overleden familie Spreeuwenberg-Philipsen. Donderdag:8 uur leesmis voor de overleden familie van Staveren. Vrijdag: Maria Boodschap, 8 uur leesmis voor de overleden fam.v.Soest-Moorc. "iterdag: 19.00 uur leesmis voor Martip Hendriks besteld door de Ruiterclub Misdienaarsza-fceraag; iq.QC uur R0b Binders en Robert Arts. Zondag: 8.30 uur Gerard en Johny Spreeuwenberg, 10 uur Peter en Frans van Soest, 11.30 uur Marcel Hellegers en Richard Wismans.. Y sselsteyns

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1977 | | pagina 1