12111E g - MOND en KlAUWZEER. Ofschoon rondom IJsselsteyn- het mond en klauwzeer ernstige vormen heeft aangenomen is het hier nog redelijk goed gegaan. Deze week zijn er ech ter enkele gevallen, geweest van nogal belangrijke omvang. Zaak zal het dus zijn om de besmettingskansen zo gering mogelijk te hou den waarvoor op- de bedrijven de nodige aandacht zal moeten"worden be steed, maar waar ook wij als boerenbond het nodige zullen moeten toe bijdragen. Wij hebben dan ook besloten om-op die bedrijven, waar mond- en klauw zeer is, voorlopig geen lege zakken terug te nemen dus 'deze voorlopig op het bedrijf te laten tot dat de besmettingskansen geweken zijn. Op de 2e plaats zullen wij-met de bezorgwagen, zolang rondom het bedrijf nog besmet gebied niet op het erf komen. lij zouden onze afnemers dan ook willen verzoeken om zolang dit nodig is zelf een wagen aan de weg te zetten waarop het voeder kan worden over geladen. Als U bij de bestelling vraagt, wanneer zowat bezorgd wordt, dan kunnen wij wel ongeveer de tijd opgeven wanner de wagen- aan de weg moet staan. Op de 3© plaats zullen wij op de besmette bedrijven 'alleen voeder bezor gen wat verpakt is in papieren zakken. Dit is een maatregel waarvan wij menen dat dit de besmettingskansen aanmerkelijk verminderd, maar dit niet alleen, het is ook onmogelijk om anders de voorraad zakken op peil te houden zolang deze niet kunnen'worden teruggenomen. Wij hopen dat onze afnemers ons standpunt kunnen delen en dat wij er zo gezamelijk alles toe kunnen bijdragen om deze ernstige ziekte zo min mogelijk in IJsselsteyn te krijgen. Het is voor U en voor ons wel wat extra werk, maar laat ons dit gezame lijk voor elkander over hebben. SUIKERBIETEN. Van de -C.O.V.A.S. ontvingen wij d.d. 23 dezer de volgende circulaires De situatie van de suikerbieten te velde is moeilijk en onoverzichtelijk. Bieten onder blad, blijken boven in de kop enige centimeters te zijn aangevroren. Vaak wordt gevraagd of al of niet moetar worden gerooid. Volgens deskundige zal bij dooi de vorst uit de suikerbieten wegtrek ken, hetgeen zou betekenen dat men de bieten rustig moet laten staan tot dat de dooi is ingetreden. De verantwoordelijkheid en de beslissing om dirct te gaan rooien of hiermede te wachten tot het einde van de vorst berusten bij de teler zelf. Wij van onze kant zullen trachten de bieten de gerooid worden zo shel mogelijk per schip of per trailer af te nemen. De extra vrachtkos ten per trailer zullen fl. 7,-— per ton bedragen. De telers die nu gaan rooien dienen de bieten flink diep te koppen. Op de leveringsplaatsen zal dan beslist worden op de partij per schip of per trailer al naar gelang de toestand der vracht, naar de fabriek vervoerd zal worden. Suikerbieten die tijdens de vorst gekopt in de grond gestaan hebben moeten direct gerooid worden en dan aan een goed verharde weg op een grote hoop opgeslagen worden. U gelieve hiervan zo spoedig mogelijk melding te maken aan onss", zodat voor vervoer per trailer gezorgd kan worden.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1965 | | pagina 3