Culturele kring. De leden van de culturele kring hebben voor het seizoen 1964- - 65 nog een avond tegoed. Ditmaal wordt getracht iets geheel anders te brengen. Op donderdag 22 April (in de week na Pasen) wordt getracht een volksdans avond te brengen. Een volksdansgroep, welke in die tijd in kasteel Well is ondergebracht zal op deze avond volksdansen uit Beieren brengen, terwijl van Nederlandse zijde een volksdansgroep uit Nijmegen, de Nederlandse volksdansen brengt. Inmiddels zijn reeds plannen opgevat tot vootzetting en reorganisatie van de nu 2 jaar bestaande culturele kring. Aan allen, die door hun lid maatschap dit werk hebben mogelijk gemaakt reeds heel veel dank. Instrumentenactie Fanfare. De laatste weken zijn weer verschillende bedragen binnengekomen. Onder dankzegging aan alle gevers vermelden wij hieronder de afrekening vanaf de vorige opgave, tot 24- Maart 1965» Vorige eindstand f. 10.072,50 V.B. .te V. 50, H. v.d. B. te D20, E.L. te V.; 7,50 G. Th..te L. 50,— G. v. G. te V. .-10,— J. B. te V25,— J. D. te V10, J. M. tf' V10, L. v. H. te V25, A. J.-V, te 0552,50 v. H. te V10, A. G. te V10, V. Z. te A. 100, f ._10.752^50 Het gaat al in de goede richting, maar de laatste loodjes we gen het zwaarst 1 Boerenbond. Sociaal-economische voorlichtingsdienst. n Door de sociaal-economische voor lichtingsdienst van de L.L.T.B. zal ten behoeve van de leden in de kring Venray op de eerste maandag van iedere maand zitdag worden gehouden te Venray Hotel "De Zwaan" van 10 tot 12 uur. De eerste zitdag zal plaats hebben op maandag 5 April a.s. De sociaal- economische voorlichtingsdienst, dit is een dienst van de L.L.T.B., die onder leiding staat van Drs. G. Bistervels. De dienst geeft voorlichting aan de leden omtrent: 1. boedelscheiding en 'bedrijfsovername. 2. beloning aan in bedrijf meewerkende kinderen. 5- financiering en credietmogelijkheden. 4. diverse bedrijfseconomische aangelegenheden. 5. ontwikkelings- en saneringsfonds. 6. sociale bijstand. Allemaal onderwerpen, waarmee iedere boer en tuindex zijn tijd te ma ken krijgt, en waarbij deskundige hulp'veelal niet te missen is.Ieder lid dat over een van deze punten met de dienst contact wil opnemen, kan dit doen door naar de zitdag te komen, of bedrijfsbezoek aan te vragen via de zaakvoerder. Bij tijdige aanvraag wordt dit bezoek zo mogelijk op de dag van de zit ting af gewerkt

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1965 | | pagina 3