Limburgs Varkensstamboek, Kring Venray. Het ligt in de bedoeling van bet kringbestuur het komende wintersei zoen een cursus varkenshouderij te laten geven. Deze cursus omvat een viertal lessen (gratis) met als onderwerpen: "Varkenshouderij Algemeen en selectiewezen. "Varkensziekten en haar bestrijding". "Stamboek, fokkerij en huisvesting". "Voeding van fok- en mestvarkens" Gezien de stand van zaken in de varkenshouderij, en de ervaringen el ders kan het bestuur deze cursus ten zeerste aanbevelen. Opgaven worden schriftelijk ingewacht bij het plaatselijk bestuurslid, of bij de secretaris, J. Reintjes, Gussenstraat 17 te Leunen, vóór 1 November 1963 Boerenbond. PluimveeQp versc;h£3_]_ende pluimveebedrijven, vooral die bedrijven, waar lichte legrassen worden gehoudén, komen klachten voor van darm stoornissen bij deze productie dieren. Waar de oorzaak hiervan gezocht moet worden is nog niet met zekerheid te zeggen.Een tijdelijke over schakeling op volledig pluimveedieetmeel geeft vaak goede resultaten. De prijs van dit mengsel is echter te hoog om regelmatig te geveh. Men denkt bij deze ziekte echter wel in de richting van de energiewaar- de van het Volledig pluimveemee!, deze is n.l. 2800 omzetbare energie in caloriën per kg. Speciaal voor deze lichtere dieren is nu een samenstelling gemaakt met een hogere energiewaarde n.l. 2950 omzetbare energie in caloriën per kg. De prijs van dit volledig mengsel zal f.1,50 per 100 kg. hoger zijn dan van het nu gangbare volledig legmeel. De hoop van de pluimvee- voederdeskmndigen is er op gevestigd dat met deze samenstelling veel narigheid uit de pluimveelegwereld zal kunnen worden voorkomen. Bip voedering van dit energierijke mengsel is het echter noodzakelijk dat de dieren steeds over voldoende grit kunnen beschikken. Indien onze leden in de toekomst dit meel wensen te ontvangen dan ge lieve zij bij de bestelling energierijk op te geven. ALLERHEILIGEN. In verband met het Hoogfeest van Allerheiligen volgende week vrijdag a.s. hadden we gaarne dat de bestellingen allenmaal een dag eerder binnen zijn. Wij kunnen dan maandag direkt met twee wagens gaan bezorgen an ders komen we niet klaar. We hopen er op te kunnen rekenen dat we woens dag avond alle bestellingen binnen hebben. Tijdige opgave is temeer gewenst om dat we door het maken van overuren de produktie op peil moeten houden want onze ruimte is te klein om volr- doende in voorraad te kunnen hebben. Met uwe medewerking komen we ook dit weer evenals andere jaren weer te bOY- - =i= SPECIAAL in deze TIJD van het JAAR: r speculaas - taai - ontbijtkoek j_/-jc _yjVers uit van Gassel's bakkerij Probeer ook eens onze Iglo diepvriesprodukten waaronder ook diepvries- vleespro dukt en. Wekelijks onze weekend vleesschotel, speciaal aanbevolen op de folder.

Ysselsteyns Nieuwsblad | 1963 | | pagina 2