Castenray, 18-11-2010 Betreft: berichtgeving dagblad de Limburger Beste ouder(s),verzorger(s), Het team van De Stek is erg geschrokken en boos over de negatieve berichtgeving over de school die vanmorgen in dagblad "de Limburger" stond. Geschrokken en boos omdat deze berichtgeving niet juist en ongenuanceerd is weergegeven. Middels deze brief uiten wij onze behoefte hierop te reageren. De briefis opgesteld in overleg met het College van bestuur van SPOVenray. In het artikel "Inspectie: zorgen om kleine school" wordt gesteld dat op De Stek "het niveau van technisch en begrijpend lezen alsmede rekenen en wiskunde ondermaats is". Duidelijk is inmiddels dat journalist Peter Heesen zelf verantwoordelijk is voor deze uitspraken. Wethouder Twan Janssen is niet geciteerd. Dit wordt bevestigd door aanwezigen in de raadsvergadering. Op 11 februari en 12 maart jl. heeft de inspectie onze school bezocht. De resultaten van het onderzoek staan in een rapport verwoord. Nergens wordt in het rapport melding gemaakt van ondermaatse resultaten voor technisch lezen, begrijpen lezen en rekenen. In het rapport stelt de inspectie dat de kwaliteit van het onderwijs op de aspecten "opbrengsten", "onderwijsleerproces", "zorg en begeleiding", "kwaliteitszorg" en "wet- en regelgeving" op orde is. Er is sprake van een aantal verbeterpunten die vooral liggen op het gebied van "voldoende afstemmen van leerstof op de verschillen in ontwikkeling van kinderen". Het rapport stelt daarnaast dat de rekenresultaten al jaren gemiddeld genomen ruim voldoende zijn. De taairesultaten lagen bij de Cito-eindtoetsen van 2007, 2008 en 2009 onder het verwachte niveau. Dit heeft ons inziens onder andere te maken met het relatief hoog aantal gediagnosticeerde kinderen met dyslexie. Verder staat in het inspectierapport dat de resultaten van de onderzochte tussentijdse toetsen technisch lezen in groep 3 en 4, rekenen wiskunde in gr. 4 en 6 en begrijpend lezen in groep 6 als voldoende zijn beoordeeld. We pikken ons inziens de verbeterpunten (die voor vele scholen gelden) professioneel op en werken hier hard aan. De inspectie heeft nergens geuit zich zorgen te maken over onze (kleine) school. Het team is van mening dat de berichtgeving niet strookt met de werkelijkheid en onnodig schade toebrengt aan de beeldvorming over onze school. Daarnaast is het erg lastig, als dergelijke onjuiste berichten in de krant staan, deze beeldvorming Weg te halen. Middels deze brief hebben wij getracht u te informeren over de werkelijke stand van zaken. Wij hopen dat we eventuele zorgen, die u n.a.v. de berichtgeving hebt gekregen, met deze reactie hebben kunnen wegnemen. Het volledige inspectierapport ligt ter inzage op school en kunt u ook lezen op de website van de inspectie, www, onderwijsinspectie, nl Ik sta u graag te woord als u vragen /opmerkingen heeft. Loop gerust binnen, stuur een maiitje of bel naar De Stek of Maria Oirlo (571685). Met vriendelijke groet, Namens Team bs De Stek Hans Hebben directeur i - i

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 3