Stichting Heemkundig Genootschap Castenray 'ta ywet Tit zooi' De oude foto Maandag 6 december: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 Twelf apaostele ien d'n hof hebbe staon. (Gladiolen in de tuin hebben staan.) 9 As Bartelemaer is gewist, smake de brömbaere vort bepist. (Na Bartholomeus zijn de bramen van mindere kwaliteit.) 9 Nao de blaar valle ok aenslang de buuëm. (Ook de rijken gaan, evenals de armen, eens dood.) 9 Ennen Böksmaerse bottram. (Twee sneetjes witbrood met één snee roggebrood en beleg ertussen.) 9 Iemes börgemaester make van 'n afgebrand dorp. (Iemand op een zijspoor zetten.) Deze foto is van mindere kwaliteit, maar historisch gezien te waardevol om niet te publiceren. Op de voorgrond staat links het echtpaar Peter Hubertus (Baer) Kuijpers en Anna Gertrudis Christiaens. Baer werd op 30 september 1874 geboren op de prachtige hoeve Genraey te Venlo. Op 12 april 1902 trouwde hij met de op 7 juli 1876 te Horst geboren Anna. Zij kregen twaalf kinderen en vestigden zich in 1908 in het kostershuis te Castenray. Baer volgde namelijk Gerard de Ponti op als koster van de St. Matthiaskapel. Rond 1800 was Peter de Ponti, de vader van Gerard, naar Castenray getogen om hier koster te worden. Rechts zien we het echtpaar Johannes Hubertus (Hannes) Rambags en Johanna Catharina Margaretha (Han) Kuijpers, een zus van Baer. Ook dit echtpaar kreeg twaalf kinderen. Hannes Rambags werd in 1914 stalhouder van de trekpaardhengsten van de Hengstenassociatie Vooruitgang Venray-Horst-Sevenum e.o. Hannes Rambags werd op 16 oktober 1874 geboren te 14 Wf.VS VAN

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 14