Stichting Heemkundig Genootschap Castenray "Kern twe.t fit zoof' De oude foto d Maandag 6 december: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 Hoe slim ape ok zien, ze kunne vös nie verneuke. (Slimme mensen hebben ook hun beperkingen.) 9 Alla, wat doen we: trowwe of mit de maad hüze? (Je moet de knoop doorhakken.) 9 Zien aege vule as enne preens ien 'n aerpelekoel. (Zich gelukkig voelen, ook al is het soms sober.) 9 'n Rad mit dartiën spaeke brengt ongeluk! 9 Schietmeld maeje, is schietmeld zaeje, mar schietmeld staeke, is ze de nek braeke. (Onkruid moet je met wortel en al uitroeien.) We zien hier de familie Philipsen uit Klein Oirlo. Boven v.l.n.r.: An, Nel, Sjaak, Truuj, Marie, Tinus en Tonie. Onder v.Ln.r.: To, vader Petran Philipsen, Pieter, Bertha, moeder Mien Philipsen- Rongen, Leo. Petran Philipsen woonde op de boerderij, waar later de familie Sjang Maes woonde en tegenwoordig Ivan en Ellis Maes-Hesen met hun kinderen wonen. De ouders van Petran, Jacobus Philipsen en Gertruda Classens, woonden op hoeve De Valkenberg. Boerderij De Valkenberg stamt uit 1733. Het was de laatste boerderij aan de karweg naar Tienray. Het was een eindpunt met herberg en beugelbaan. Vroeger gingen de heren van Witten/torst hier op valkenjacht. Jacobus Philipsen was ook scheerbaas De mannen konden zich bij hem laten scheren. Na Jacobus Philipsen woonde als laatste van zijn gezin dochter Trien Philipsen in boerderij De Valkenberg. Zij trouwde met Engelbert Martens. Inmiddels woont in de boerderij al weer een paar jaar de familie Gommans. 14 °e *£NS VAN V

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 14