Chipknip-oplaadapparaten buiten gebruik Rabobank Venray (0478) 530 300 wwwr ab ob anknl/venray Rabobank Rabobank Venray gaat op een aantal locaties de Chipknip-oplaadapparaten buiten gebruik stellen en verwijderen. Daarvoor zijn een aantal redenen. De laatste tijd ontvangt de Rabobank steeds vaker berichten dat de Chipknip oplaadapparaten doelwit worden van criminelen. Door middel van 'skimming'* worden pincodes van klanten achterhaald om rekeningen leeg te halen. Het risico van 'skimming' is groter op minder drukke plaatsen omdat daar minder sociale controle is. Daarnaast wordt de Chipknip-oplader steeds minder, en op sommige plaatsen nauwelijks nog, gebruikt. Dat komt omdat je bij de meeste winkeliers tegenwoordig ook kleine bedragen kunt pinnen. Door het frauderisico en het beperkte gebruik van de Chipknip-oplader heeft de Rabobank besloten om in de komende weken de Chipknip-opladers weg te halen op de volgende plaatsen: Castenray (Matthiasstraat 2), Merselo (Grootdorp 99), Oirlo (Hoofdstraat 34a), Ysselsteyn (Puttenweg 2) en Meerlo (Beatrixstraat 2b). Uiteraard kunt u nog steeds uw Chipknip opladen bij onze kantoren in Venray en Wanssum. Skimming is het kopiëren van uw pasgegevens door het plaatsen van een illegaal kaartleesapparaatje. Daarnaast wordt een camera boven het toetsenbord geplaatstwaarmee de pincode van de gebruiker wordt achterhaald. Tip: Houd altijd een hand boven het intoetsen van de pincode zodat de camera de pincode niet kan opnemen. Zonder pincode zijn de geskimde bankpas gegevens voor de crimineel onbruikbaar. 12 "W

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 12