Les "Dode hoek" Hierbij nodigen wij u uit voor de openbare dorpsraadvergadering op woensdag 3 november 2010 in de Dorpszaal van de Wis. Aanvang 19.30 uur. Let op deze vergadering start een half uur eerder dan normaal. De vergadering zal speciaal in het teken staan van de vorderingen van het nieuwbouwproject op de locatie Hendrix en de afronding van het project DE JOP en de presentatie van het nieuw project van KIC (Kleur In Castenray) 1. Opening. 2. Welkomst woord door de voorzitter 3 Kennismaking Frans Geurts gemeentebeambte die oa. de portefeuille van de bouwzaken van Castenray onder zijn beheer heeft. 4 Toelichting stand van zaken bouw activiteiten locatie Hendrix door Frans Geurts 5 Vragen stellen t.a.v. de bouw ontwikkelingen aan Frans Geurts 6 Presentatie KIC 7 Reacties en vragen over de presentatie en de nieuwe plannen van KIC. 8 Mededelingen. 9 Rondvraag. 10 Sluiting. R.K. Basisschool 'De Stek* Castenray Luizencontrole Maandagmorgen zijn alle leerlingen weer gecontroleerd; we zijn luizenvrij! We bedanken de ouders die de controle hebben uitgevoerd; dankzij hun inzet kan de ellende die dit kleine diertje kan veroorzaken niet uitgroeien. Aankomende donderdagmiddag staat er een grote vrachtwagen met oplegger in de buurt van school. Dit in het kader van een les van Veilig Verkeer Nederland. Tijdens deze les bezoekt een rijinstructeur met vrachtwagen de school om de gevaren rond de dode hoek van een vrachtwagen te demonstreren aan de leerlingen. Met behulp van een DVD worden de gevaren van de dode hoek bij een vrachtwagen klassikaal duidelijk gemaakt en worden de volgende twee vuistregels aangeleerd: 1. Blijf er rechts en ruim achter! 2. Hou meer dan 3 meter afstand! De les begint met een korte introductie, vervolgens bekijken de kinderen de DVD die wordt gepresenteerd door Bart Meijer van Klokhuis. De kinderen gaan daarna in groepjes onder leiding van de rijinstructeur met een hulpouder naar de vrachtwagen, waar ze zowel binnen in de cabine als buiten rond de vrachtwagen de dode hoek kunnen ervaren. Tot slot maken de leerlingen de Veilig op Weg-test (waarmee een prijs gewonnen kan worden) en krijgen ze een poster mee voor thuis. CP& MK

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 5