DE STEK MOET BLIJVEN Nieuws van de werkgroep! Beste inwoners van Castenray, Het is ai weer een héle tijd gelden dat we u hebben geïnformeerd rondom het proces over onze basisschool. Hoe komt dat? Dit komt omdat we als werkgroep en adviesgroep in het Venrayse besloten hebben dat er geen informatie over het rapport naar buiten mocht. De laatste keer was net voor de vakantie. Nu circa 6 weken na de vakantie is er in korte tijd nog veel werk verzet en is het rapport van de adviesgroep klaar. De uitkomsten zijn nu DEELS bekend. Deels omdat dit rapport aan gemeente en aan het bestuur van SPOV aangeboden is. Het bestuur van SPOV moet nog iets over dit rapport zeggen. Hun stem is hierin beslissend. Ook de gemeenteraad moet iets over het rapport zeggen. Ook dan is belangrijk. Het rapport. Het rapport van de adviesgroep is donderdag 21 oktober vrijgegeven. De ouders en toekomstige ouders en team zijn donderdagavond geïnformeerd door de Castenrayse werkgroep. Het rapport circa 37 pagina's dik en diverse bijlage is te vinden op onze site. 's dik en diverse bijlage is te vinden op onze site. http://www.destekmoetbliiven.nl/ In vogelvlucht het rapport: Doel van de notitie: Verheldering van de onduidelijkheden die leven bij de diverse geledingen en beantwoording van de openstaande vragen. In beeld brengen van reële alternatieven. Aanbevelingen doen over de wenselijke koers met betrekking tot het basisonderwijs in de gemeente Venray in demografisch perspectief. Er moet tussen alle partijen zoveel mogelijk overeenstemming komen. Terugloop van het aantal leerlingen heeft verstrekkende voor achtereenvolgens: - Personele bekostiging - Materiële bekostiging - Leegstand - Kwaliteit onderwijs - Leefbaarheid in wijken en dorpen. Oplossingsrichtingen personele problemen tengevolge van de daling het leerlingenaantal materiële problemen ten gevolge van de daling van het leerlingenaantal leegstand van lokalen waarvoor geen vergoeding wordt verkregen kwaliteit van het onderwijs in relatie tot schoolgrootte leefbaarheid in de dorpen Kleine school: minimale schoolgrootte en kwaliteit van onderwijs Cruciaal, met name voor het in stand houden van de scholen in de dorpen, is dus de vraag naar de minimale schoolgrootte. Met welk leerlingenaantal kan de kwaliteit van onderwijs gegarandeerd blijven? Op basis van literatuur en praktijk met betrekking tot de organisatie en inhoudelijke vormgeving van onderwijs binnen basisscholen, komen we tot de normstelling dat 50 leerlingen het minimale aantal is om goed onderwijs te kunnen realiseren en noemen we een "kleine school" een school met 50-100 leerlingen.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 2