Stichting Heemkundig Genootschap Castenray icemmet Titzoof De oude foto Maandag 1 november: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 Ge mot nie ieër uut de naest wille vliëge, vur da'che slagpenne het. (Je moet niet eerder zelfstandig willen worden, voordatje het aankunt.) 9 Goëd laaje en losse, oppertied ojjem hale, dan halde 't wel. 9 Goëd öpgedaon is al vur de helft verkaocht. (Een goede voorbereiding verlicht het werk.) 9 Penneke vet en ketelke waerm make mennegen huushald aerm! (Een leven in luxe leidt tot armoede.) 9 Hoeëg gezwiet en kaal geschiet. (Opscheppen, maar niets bezitten.) Vorige week werd het Adviesrapport gepresenteerd over de mogelijke sluiting van basisscholen in de gemeente Venray. De leden van de werkgroep hebben uitstekend werk geleverd en er is in het rapport een stevige basis gelegd voor het behoud van de school in Castenray. Het minimumaantal leerlingen voor een basisschool van de Stichting Primair Onderwijs Venray (SPOV) wordt in het rapport gesteld op 50 leerlingen. Volgens de prognoses zou Castenray de kritieke ondergrens kunnen bereiken in 2018/2019. Er is daarbij geen rekening gehouden met woningbouw e.d. Al met al ziet het er voor de Castenrayse school redelijk positief uit en mogen we de toekomst met gematigd optimisme tegemoet zien. Een compliment ook voor de Castenrayse leden van de werkgroep. Het is nu afwachten of SPOV en de gemeente het advies overnemen, maar omdat beide participeerden in de werkgroep is die kans vrij groot. Momenteel telt de Castenrayse school ruim 60 leerlingen. Dat was in het verleden wel anders, WfNSVAN

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 16