Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray fit zoof De oude foto Zondag 24 oktober: Expositie over de St. Annakapel Blitterswijck. H. Mis om 09.30 uur. Aansluitend bidprocessie naar de St. Annakapel, waarna expositie in het gemeenschapshuis te Blitterswijck. Maandag 1 november: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Van gaeve wert de baeste koew druuëg. (Je kunt niet onbeperkt weggeven.) 't Mot ennen bieëstege goeje maester zien, dén noeëts fowte mikt. 'n Meenselaeve is krek as 'n spoel van enne waever: allebej wert 't minder. De schónste megjes zien duk de slorzegste vrollie. Ge kunt nie geliek de mis diëne en de klokke luuje. (Je kunt geen twee dingen tegelijk doen.) Vandaag twee foto's uit ca. 1964 van een bedevaart naar Lourdes. Op de linker foto staand v.l.n.r.: Mina Kunen-van de Water; depastoorsmaad; pastoor Litjens. Zittend v.l.n.r.: Mie Houwen; Nella Classens-Janssen. Op de rechter foto links Nella Classens-Janssen en rechts Mina Kunen-van de Water. Pastoor Litjens volgde in 1962 pastoor Geurts op. Deze was van 1953-1962 pastoor in Castenray geweest. Pastoor Litjens, afkomstig uit Leunen, werd op 18 maart 1962 geïnstalleerd. In 1963 vierde hij in Castenray zijn zilveren priesterfeest, waarbij hij van de parochianen een nieuwe loper voor in de kerk kreeg aangeboden. Ook werd het tabernakel van het opgehaalde geld opnieuw verguld. In het begin van zijn pastoraat in Castenray werd ook een mooi klokje ontdekt. Dit klokje werd geheel opgeknapt en bij de deur van de sacristie naar het priesterkoor gehangen. Nog steeds wordt met dit klokje het begin en einde van een kerkdienst aangekondigd. Ook werd onder pastoor Litjens begonnen met het uitdelen van de communie door leken. Dat was in die tijd iets heel 11 X 1' X9. °6 *CHS VAN '"V

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 11