Stichting Heemkundig Genootschap Casten ray 'neem wt fit zooi' De oude foto Maandag 18 oktober: Lezing 'Archeologische opgravingen in Leunen'. Zaal Het Trefpunt Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Zondag 24 oktober: Expositie St. Annakapel Blitterswijck. Maandag 1 november: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden Liëf kiender hebbe veul name. (Lieve kinderen hebben veel koosnamen.) Ik kneep en ik kneep, ik zette de kloomp d'r veur en heej zaej nog: "Feep!" (Excuus bij een gelaten hoorbare wind.) De boëre zaejde ieder jaor ien. (Zei men, bij grote gezinnen, waar elk jaar een kind werd geboren.) Ik smaer örst mien aege kroewagerad en dan pas dat van andere. (Eigen belang gaat voor.) 'n Leuge klaen en önbedócht, hit ok al duk wat lieëd gebrócht. (Ook een kleine onwaarheid kan grote gevolgen hebben.) Op de bovenstaande foto zien we Harrie Friesen met een prachtig volbloedpaard. Het is waarschijnlijk het paard van zijn broer Grdd. Niet bekend is, wanneer en bij welke gelegenheid de foto genomen is. Wel is bekend dat de familie Friesen al heel lang geleden prima paarden en veulens bezat. In oude vakbladen kom je dikwijls foto *s tegen met klasse paarden, waarvan de familie Friesen eigenaar was. Neem bijvoorbeeld een editie van De Veldbode uit 1916. Daar valt onder een foto van een merrie met een veulen te lezen: "Fan ie de Horion (457B) door Clairon de Braine (10138), met veulen van Pol de Graesen. Werd destijds door Kinderen Friesen te Castenray- Venray aangekocht van prov. commissie.Of in dezelfde editie bij een merrie met veulen: "Sophie, door Indigè du Fosteau, met veulen van Pol de Graesen; deze merrie werd als veulen uit België *f#IS VAN

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 12