Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Tit zoo? De oude foto m Zaterdag 9 oktober: Fietstocht Nico van Meloroute. Vertrek 13.00 uur bij De Wis. Zondag 10 oktober: Excursie Castenrayse Vennen met VVD afdeling Venray. Vertrek 10.30 uur. Maandag 18 oktober: Lezing 'Archeologische opgravingen in Leunen'. Zaal Het Trefpunt Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Zondag 24 oktober: Expositie St. Annakapel Blitterswijck. Maandag 1 november: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Boerengezegden 9 Witte haör zien kerkhofbluumkes. (Witte haren duiden meestal op een hoge leeftijd.) 9 As ge gén himd het, kunde d'r ok gén uut trekke! (Wie niets heeft, kan ook niets geven.) 9 D'n hoond löpt de Pieël op. (Die jongen verlaat het ouderlijk huis.) 9 Dorse vur de kaaf, wies öp d'n dag van vandaag. (Een getrouwd leven lijden zonder kinderen.) 9 'n Kerske vur d'n düvel öpstaeke. (Uit angst een kwaadaardig iemand eer bewijzen.) Kleine kinderen worden groot. Vandaag twee foto 's van Dien en Toon Kuijpers die dit gezegde tot uitdrukking brengen. Op de linkerfoto zien we Dien en Toon in hun peuterjaren ±1937. Op de rechterfoto zien we dat de peuters uitgegroeid zijn tot een knappe jongedame en een flinke jongeman. De foto is genomen in 1953. Zowel Dien als Toon groeiden op in Castenray als kinderen van Bertha en Handrie Kuijpers van de Horsterweg. Ze namen beiden deel aan het Castenrayse verenigingsleven. Allebei waren ze lid van Toneelvereniging Vondel. Dien was verder een zeer gewaardeerd lid van het zangkoor en Toon was zeer actief in onder meer de handboogschutterij en de carnavalsvereniging. Dien trouwde met Joos V •r-, l a® - S'~ - 1- VAN

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 18