4tTJ) Stichting Heemkundig Genootschap jgrv i, Castenray "Kemsnet fit zoor De oude foto Zaterdag 2 oktober: Fietstocht Nico van Meloroute. Vertrek 13.00 uur bij De Wis. Maandag 4 oktober: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zondag 10 oktober: Excursie Castenrayse Vennen met VVD afdeling Venray. Vertrek 10.30 uur. Maandag 18 oktober: Lezing 'Archeologische opgravingen in Leunen'. Zaal Het Trefpunt Beukenrode Venray. Aanvang 19.30 uur. Zondag 24 oktober: Expositie St. Annakapel Blitterswijck. Boerengezegden Ejjer en megjes motte nie te lang beware. (Je moet niet te lang verkering hebben.) De foek van ennen andere lichte. (Voordeel halen uit de inspanning van een ander.) Allebej dur 't aegese gat schiete. (Personen die samenzweren.) Hoe grötter de gieëst, hoe grötter 't bieëst. (Genieën kunnen echte dictators worden.) De volle graöj berejkt hebbe. (Volwassen zijn.) We zien hier de boerderij van Piet en Nella Duijkers-Philipsen van Hoenderpark Zeldenrust aan de Horsterweg te Castenray. De foto stamt uit 1930. In 1934 brak er brand uit en het linker gedeelte brandde totaal uit. Twee jaar eerder was het ook al een rampjaar voor de familie Duijkersomdat op 14 juni 1932 de op 15 januari 1927geboren Gerrit Duijkers onder een auto kwam en dodelijk verongelukte. In 1948 werd de boerderij verbouwd en werd er links een nieuw woonhuis aangebouwd voor Teng en Mia Geurts-Duijkers. Op de foto zien we enkelen van de kinderen Duijkers. V.l.n.r.: Gerrit; Nelly; Jet; Nella Duijkers-Philipsen met Diny op de arm. 12 SEES:

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 12