R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray Het nieuwe schooljaar is weer begonnen Afgelopen maandag is het nieuwe schooljaar alweer begonnen. We hopen dat iedereen heeft genoten van de vakantie en lekker is uitgerust. Voor veel kinderen was het best spannend om na zes weken vakantie weer naar school te gaan. Extra spannend was het voor de kinderen die voor het eerst naar school gingen en voor de kinderen van groep 3, want zij gaan nu echt leren lezen, schrijven en rekenen. Voor groep 8 wordt dit uiteraard ook een heel bijzonder jaar, want na dit schooljaar nemen ze afscheid van 'de Stek' en gaan dan naar het voortgezet onderwijs. Wij wensen alle kinderen en hun ouders een heel gezellig en leerzaam schooljaar! Voorstellen nieuwe directeur basisschool "de Stek" Zoals U al vernomen heeft, heeft Paulien Hagers eind juli afscheid genomen als directrice van basisschool de Stek. Vanaf het nieuwe schooljaar ben ik benoemd als nieuwe directeur van Castenray en Oirlo. Graag stel ik me via deze weg voor aan de bewoners van Castenray. Mijn naam is Hans Hebben, ik ben 41 jaar oud en geboren en getogen in Venray. Ik ben getrouwd en we hebben 3 zonen van 12, 10 en 8 jaar oud. In mijn vrije tijd houd ik me o.a. bezig met zingen in het "Venray's Mannenkoor" en ben ik bestuurslid van jeugdvastelaovesvereniging "de HazekeuteP'. Na een jaar speciaal onderwijs ben ik in 1994 als leraar gaan werken op de Petrus' Bandenschool in Venray in de groepen 6, 7 en vooral in 8. De afgelopen 10 jaar heb ik daarnaast als adjunct directeur samen met de directeur deze school leiding gegeven. Een mooie en uitdagende baan. Ook ben ik in die periode een jaar interim-directeur geweest van de Keg in Venray. Ik heb erg veel zin in deze nieuwe stap als leidinggevende van twee mooie scholen. De afgelopen week heb ik de start als heel prettig ervaren. Het team toonde veel enthousiasme en betrokkenheid en gaat natuurlijk weer voor een leerzaam en plezierig schooljaar voor alle kinderen van Castenray. De komende tijd hoop ik leerlingen, ouders maar ook inwoners van Castenray te ontmoeten en te leren kennen. U mag rekenen op mijn volle aandacht en zorg voor de school en haar leerlingen. Met vriendelijke groet, Hans Hebben Ouderavond Per abuis staat de algemene ouderavond niet in de schoolkalender vermeld. Deze vindt plaats op woensdagavond 22 september om 19.30u. De agenda wordt over 2 weken in de Schans gepubliceerd. Luizenscreening De eerste schooldag zijn alle leerlingen door het luizenteam gecontroleerd op hoofdluis. Helaas zijn er bij enkele kinderen luizen geconstateerd. Dit is aan de betreffende ouders gemeld. Luizen hebben is natuurlijk erg vervelend. We willen echter benadrukken dat ditje kan overkomen. Het is absoluut niet iets waar men zich voor hoeft te schamen. Er openlijk over spreken is zelfs aan te raden om verdere besmetting te voorkomen. Blijf, ondanks de regelmatige controles op school, uw kinderen tussentijds controleren. Het is soms moeilijk om te beoordelen of kinderen hoofdluis hebben i.v.m. huidschilfertjes. Verder is het raadzaam om ouders van kinderen waarmee uw kind veel contact heeft op de hoogte te stellen. Op deze manier kunnen zij preventief hun kind(eren) extra controleren. Maandag 13 september worden de kinderen opnieuw gecontroleerd. 13

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 13