Nieuws kleur in Castenray http://castenrav.dorpenvenrav.nl/kleurincastenray Belangrijke datums KIC Elke dag school/werkdag van 18.30 uur t/m 20.30 uur is er mozaïeken Zaterdag vanaf 9.30 uur. Jong en oud, jeugd en ouders, kom ons helpen 18 Juli: opening JOP in Castenray door de burgemeester van de g< Ik kom bij je eten! Vanaf maandag 5 juli beginnen de uitzendingen op RTL 4. Wanneer KIC er bij is, is op dit moment nog niet bekend. Wanneer we het weten laten we het jullie zeker via de Schans weten. Opening 18 juli om 16.00 uur. Op zondag 18 juli 2010 is het dan eindelijk zo ver. KIC (kleur in Castenray) zal dan haar grootste project in haar geschiedenis gaan openen. Niemand minder dan de Burgemeester van Venray zal hier bij aanwezig zijn. Kleur in Castenray is een groep jongeren die de leefbaarheid voor de jongeren in dat dorp wil verbeteren. Ze zijn een onderdeel van de plaatselijke dorpsraad. Zo begonnen ze met het fietstunneltje op te pimpen en met succes. KIC was geboren. Via een voorbereiding van 1 jaar, waarbij tegenslag en vooruitgang vaak dicht naast elkaar lagen, heeft de jeugd voor het nodige geld gezorgd. Een slordige 20.000 euro voor het project "Jop op de Schop" werd bij elkaar gebracht. Geen makkelijke taak voor het KIC bestuur. Maar al snel kwamen wat bedragen binnen. Met Rabobank was een meren jaren contract gemaakt. En wonen Venray zag wel iets in KIC en sponsorde ook. Ook de gemeente Venray kwam met geld over de brug, het project ging van start. Plannen maken met de jeugd, en dan uitvoeren. De foto borden werden als eerst ontworpen en gedrukt. Het was een leuke en gezellige workshop die het bestuur zelf in elkaar had gezet, omdat de leraar die ze hadden gevraagd op het laatste moment niet kom. Maar het ging toch door. Ook werd er met de groenploeg van de KBO gesnoeid op de JOP. Dit was hard nodig en tegelijkertijd een leuke activiteit. Toen zou in de kerst vakantie de mozaïekbank worden gemetseld, maar helaas, sneeuw was de boosdoener. Dan maar metselen in de carnavalvakantie, maar ook toen was de sneeuw degene die de plannen van het bestuur aardig in de war bracht. De oplossing: op een zaterdag ochtend beginnen als het mooi weer is. De gemeente had alles al klaar gemaakt en was er op die bewuste dag ook bij. De buurmannen van je JOP hielpen ook en de jeugd ging aan het metselen. De bank is in twee zaterdagen gemetseld en door de buurman van de JOP aan gesmeerd. Er kon worden begonnen met mozaïeken. Helaas diende het volgende probleem zich aan: de tegeltjes waren duur en een lange levertijd. Na lang zoeken hebben ze toch iets gevonden. Alleen de levertijd, daar moest toch op worden gewacht. Ze begonnen aan het huisje op de JOP: die zag er niet uit en moest worden opgeknapt. Er werd geschuurd, gegrond, ontworpen en uiteindelijk geschilderd. Een kleurrijk huisje waar je vrolijk van wordt, en dat was ook de bedoeling. Tussen door moest ook de beplanting worden aan gepakt en jawel hoor, de groenploeg van de KBO uit ons dorp kwam ons gelukkig weer helpen. De beukenhaag werd geplant en wat struiken. Vanwege het weer konden niet alle planten de grond in, en zal in de herfst van 2010 de rest worden gepland, even als het gras wat dan wordt ingezaaid. Het hele jaar door hebben ze kienavonden gehouden om zo geld op te halen voor het project. Bedrijven uit eigen dorp, Venray en Horst hebben spullen belangeloos ter beschikking gesteld. Zelfs particulieren die hun kerst pakketen en andere dingen belangeloos aan KIC gaven. Van de Vrouwenbeweging uit het dorp werden de kienkaarten geleend. Zo zie je maar dat je elkaar door kleine dingen goed kan helpen. En toen kwamen eindelijk de mozaïeksteentjes! Op een zaterdag kwam Armand Wachteren ons helpen met de eerste steentjes te legen. Een hele klus, zei hij een paar keer. Niemand hoorde dat, maar we hebben het wel geweten. Een berg werk is het geweest, meer dan een maand lang elke avond met verschillende ploegen werken om alle steentjes te kunnen plakken. Maar dat het iets moois is geworden dat is een feit. Tussen door zijn er ook nog opnames geweest van het programma van RTL 4 "ik kom bij je eten". Een ay "4

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 2