19 Zaterdag a.s. verschijnt het boek De Castenrayse VennenIn het boek staan tal van oude en recente foto *s die een prachtig beeld geven van dit schitterende natuurgebied. Bij velen zal het oude herinneringen boven brengen en degenen die al lang niet meer in 't Broek geweest zijnzullen versteld staan van het vele moois dat het staatsnatuurreservaat te bieden heeft. Ook bovenstaande foto staat in het boek. V.Ln.r.: Leonie Drüggen; Leo DrüggenThea Drüggen Jos Geerets. Boek 'De Castenrayse Vennen' In het begin van de open vlakte hoorde je bij elke stap het ijs onder je laarzen en het pak sneeuw kraken en merkte je pas goed hoe nat dat gedeelte was. Ondanks een vriesnacht met ongeveer -9°C en een dagtemperatuur van -5°C was het ijs onder de isolerende sneeuw maar heel dun. Veel erger werd het In juli paren de mannetjes met de vrouwtjes. Deze vrouwtjes zijn wel drie tot vier keer zo groot als de mannetjes. Na de paringsdaad verliezen de mannetjes soms een paar poten, maar meestal hun leven, doordat het vrouwtje Het vervolg van deze tekstpassages kunt u lezen in het fraaie boek (252 pagina's) 'De Castenrayse Vennen'. Het is a.s. zaterdag en zondag te koop voor 35,-. Wandeling met de KBO-Castenray in april 2009. V.I.n.r.: Jan Strijbos; pastoor Hub van Horne; Hay Willemssen; Gerrit Strijbos; Piet Dïreks; Jan Classens; Mien van Casteren; Cor Donders; Bert van Casteren; Nel Seijkens; Nellie Willemssen; Truus Tacken. Excursie in 2008 onder leiding van boswachter Andy Liebrand van Staatsbosbeheer en Jan Strijbos. V.I.n.r.: Andy Liebrand; Ties Dinghs; Pierre Strijbos; Gerrit Strijbos; Pieter Maes; Hay Willemssen; Ria Maes; Nel Dinghs; Gerd Strijbos; Elly Bongers; Thei Donders, Horst; Rose van Eck; Christian van Bommel; Hay Dinghs. Juffrouw Janneke Duijkers in 2007 op pad met een groepje kinderen van groep 3-4 van basisschool De Stek teCastenray. Excursie met een Castenrayse vriendengroep in 2008. V.I.n.r.: Mieky Vollenberg; Eric Thielen; Beata Rambags; Sandra Arts; Hanny Versteegen; Caro Versteegen; Henk Arts; Ans Stiphout; Nicole Vollenberg; René Duijkers; Jan Vollenberg; René Rambags. Achter Henk Arts staat Geert Cremers. Dit zijn 4 fotobijschriften. In het boek staan ruim 500 foto's. De Castenrayse Vennen Zaterdag a.s. is het zover. Dan geeft onze stichting uitvoering aan het project 'De Castenrayse Vennen'. We doen dat onder meer met de onthulling van het monument 'De schaatsenrijder' op de hoek van de Rietweg en de Past. Verheggenstraat. Het monument, dat gemaakt is door beeldend kunstenaar Twan van Rens uit Venray, moet blijvend herinneren aan de schaatsperiode in 't Broek, zoals we in Castenray het natuurgebied meestal noemen. Het monument is geheel gemaakt van metaal en stelt een schaatser voor op Friese schaatsen. Hij is gekleed in een 'wiebertjestrui', draagt een 'wollen' muts, een wapperende sjaal, een pofbroek en wanten. De schaatsenrijder staat op een roestvrij stalen plaat die de ijsvloer voorstelt en is ongeveer 90 cm hoog. Het geheel staat op een ronde, metalen sokkel van lm20 hoog. Na de ontvangst om 14.00 uur in het gemeenschapshuis trekken we met de fanfare voorop via de Lollebeekweg, Past. Verheggenstraat en Gerrit Artsstraat naar de Rietweg, waar het kunstwerk een plaats heeft gekregen bij de toegangsweg naar de Castenrayse Vennen. Het monument wordt onthuld door Bert Arts, voorzitter van de Dorpsraad en Patrick van der Broeck, wethouder van cultuur. Na de onthulling van het monument volgt in ons gemeenschapshuis de presentatie van het 256 pagina's tellende boek over de Castenrayse Vennen. In de meeste publicaties stond 252 pagina's vermeld, maar uit druktechnische overwegingen zijn er nog vier pagina's bijgekomen. Een extraatje dus met nog wat recente bijzonderheden. Tijdens de Bierfeesten hebben verschillende inwoners met eigen ogen kunnen zien hoe prachtig het boek eruit ziet. Een zeer mooie, harde kaft, genaaid gebonden, ruim 500 foto's en veel informatie. De eerste twee exemplaren worden aangeboden aan burgemeester Kees van Rooij van de gemeente Horst aan de Maas en aan burgemeester Hans Gilissen van de gemeente Venray. En dan is er nog een schitterende expositie met weergaloos mooie foto's. U komt toch ook?

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 19