UITNODIGING Het volledige programma is als volgt: Vroeger, toen hij nog jong was, is hij met vrienden de kerktoren in geklommen tot helemaal in de spits. Iemand had dat gezien en sloeg alarm, waarna paniek uitbrak, men was natuurlijk bang dat er iemand vanaf zou vallen. Nog een verhaaltje, hij was ook eens met vrienden naar 't Broek gegaan en daar kwam men tot de ontdekking dat er een mooie echo was en men besloot om te roepen: "Help, help, help! en dat klonk mooi door. Maar men realiseerde zich niet wat dit voor gevolgen had. In het dorp had men dit gehoord, en er was weer paniek.'Men dacht dat er iemand aan het verdrinken was in het ven. Het halve dorp is toen door de weilanden heen gerend, maar gelukkig was er niets aan de hand. Alleen eenmaal thuis gekomen was het kermis, (wordt vervolgd) Op zaterdag 10 juli 2010 vindt in het kader van het project 'De Castenrayse Vennen' de feestelijke onthulling plaats van een monument ter herinnering aan de schaatsperiode van 1930-1970 in het natuurgebied De Castenrayse Vennen. Tevens vindt de presentatie plaats van het boek 'De Castenrayse Vennen', waarvan de eerste exemplaren worden aangeboden aan de heer Kees van Rooij, burgemeester van de gemeente Horst aan de Maas en aan de heer Hans Gilissen, burgemeester van de gemeente Venray. Een grote expositie maakt eveneens deel uit van het project. De organisatie van het geheel is in handen van de Stichting Heemkundig Genootschap Castenray. Het programma begint om 14.00 uur met een ontvangst in gemeenschapshuis De Wis. Om 14.30 uur is het vertrek naar de locatie van het monument en om 16.00 uur vindt de presentatie van het boek plaats. Uw aanwezigheid bij de uitvoering van het programma op zaterdag 10 juli wordt door ons zeer op prijs gesteld en we nodigen u dan ook van harte hiervoor uit. Stichting Heemkundig Genootschap Castenray Jan Strijbos, voorzitter Henk Classens, secretaris/penningmeester Zaterdag 10 juli 2010: 14.00 uur: Ontvangst in gemeenschapshuis De Wis te Castenray 14.30 uur: Vertrek naar de locatie van het monument m.m.v. Fanfare Dorpsklank Castenray. 14.45 uur: Onthulling van het monument door Bert Arts, voorzitter van de Dorpsraad Castenray met assistentie van wethouder Patrick van der Broeck. Toespraken door: Jan Strijbos, voorzitter Stichting Heemkundig Genootschap Castenray; Bert Arts, voorzitter Dorpsraad; Twan van Rensch, beeldend kunstenaar; Kees van Rooij, burgemeester Horst aan de MaasPatrick van der Broeck, cultuurwethouder van de gemeente Venray. 15.45 uur: Vertrek naar het gemeenschapshuis 16.00 uur: Presentatie van het boek 'De Castenrayse Vennen' Eerste exemplaren voor burgemeester Hans Gilissen van de gemeente Venray en burgemeester Kees van Rooij van de gemeente Horst aan de Maas. Toespraken door: Jan Strijbos, voorzitter Stichting Heemkundig Genootschap Castenray; Hans Gilissen, burgemeester gemeente Venray. 16.30 uur: Boekuitgifte en gelegenheid tot bezichtiging van de expositie 18.00 uur: Sluiting Zondag 11 juli 2010: 10.30 uur: Bezichtiging Expositie en boekuitgifte 17.00 uur: Sluiting

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 14