Onze vragen: Deze adviesgroep bestaat uit totaal 20 leden. Voor Castenray hebben hierin zitting Bert Arts en Erik Jakobs. Als een van beide niet kan zal Karin Jacobs invallen. Werkgroep: De adviesgroep heeft een dusdanige grootte dat er besloten is een werkgroep in te stellen waarin 1 ouder en 1 persoon van de 4 bedreigde dorpen uit de dorpraden zitting hebben, 1 persoon van de wijkverenigingen en 1 ouder uit het Venrayse centrum, deskundige Jack Beckers en Margon van den Hoek namens de gemeente. Verder 1 medewerker van S.P.O.V. Totaal dus 7 leden. Voor de ouders van de 4 bedreigde dorpen heeft Erik Jakobs in deze werkgroep zitting. Deze werkgroep heeft als doel de vragen die uit de diverse geledingen komen te beantwoorden en uiteindelijk te komen tot een advies aan de gemeente met eventuele oplossingen voor het vraagstuk, waarbij de haalbaarheid wordt bekeken en de nota van S.P.O.V. tegen het licht wordt gehouden. Bijeenkomsten: De adviesgroep heeft 4 vergaderingen gepland waarvan er inmiddels 1 heeft plaats gevonden. De werkgroep zal circa 6 keer bij elkaar komen, waarvan er inmiddels 1 bijeenkomst heeft plaats gevonden. Tijdpad. Als tijdpad is gekozen om eind van dit jaar de raadsopdracht afgerond te hebben en dit voor te leggen (nog dit jaar) aan de raad. Om dit laatste te verwezenlijken zullen we begin/ half oktober het rapport, waarin het door de werkgroep/adviesgroep vastgestelde advies verwoord wordt klaar moeten hebben. Met de tussenkomst van de vakanties wordt dit nog een flinke kluif. Tot slot nog willen we wel mededelen dat alle vragen tijdens onze bijeenkomsten (ook die van de bijeenkomsten met de ouders) gebundeld zijn en aangeboden zijn bij Dhr Beckers. Onze vragen (en ook die van U) zullen beantwoord worden. Hierin is ook meegenomen de financiële doorberekening die onze werkgroep "De Stek moet blijven" heeft gemaakt o.l.v. Martijn Direks. Het beantwoorden van alle vragen is ook een deel van het proces. Ook dit moet bijdragen om tot een geheel afgerond advies te komen dat door alle deelnemers gedragen wordt. Informatie: Als u informatie wilt hebben over het hele proces rond de concept nota van S.P.O.V. kunt u gerust een van onze werkgroepleden aanspreken hoe de situatie er voor staat. Tot oktober zal er nog flink gewerkt moeten worden en kunnen we over de uitkomsten tot die tijd nog weinig vertellen omdat de afspraak is dat we met een rapport naar buiten komen waarover de raad als eerste moet beslissen en waarover S.P.O.V zich ook zal buigen. Werkgroep "De stek moet blijven" Erik Jakobs, Bert Arts, Karin Jacobs, Ellis Maes, Henny Dinghs, Miranda Dings, Mieky Vollenberg, Ellen Vroemen, Martijn Direks, Brigitte Strijbos

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 2