Let op! Valse e-mails in omloop! Rabobank Venray (0478) 530 300 www.rabobank.nl/venray Rabobank Afgelopen maand zijn diverse valse e-mails in omloop gekomen. In deze e- mai/s wordt u gevraagd door te klikken naar een frauduleuze website die erg op de site van de Rabobank lijkt. De Rabobank doet er alles aan om de frauduleuze websites zo snel mogelijk uit de lucht te laten halenmaar er duiken telkens weer nieuwe websites op. Overigens is de Rabobank niet de enige bank die hier last van heeft. Valse e-mails De frauduleuze e-mails zijn niet verstuurd door de Rabobank, maar door criminelen, die u proberen te misleiden om uw persoonlijke gegevens te verstrekken. Heeft u een valse e-mail ontvangen? Verwijder deze meteen en maak geen gebruik van deze website. Hoe herkent u een valse e-mail? Veel valse e-mails zijn opgesteld in slecht Nederlands. Ook wordt u niet persoonlijk aangesproken. Er wordt gevraagd om op een link te klikken. En u wordt in de mail verzocht om snel te reageren. Wanneer u op de link klikt, komt u op een website die soms erg lijkt op die van de Rabobank. U wordt dan gevraagd uw pincode in te voeren. De Rabobank vraagt nooit om uw pincode! Geef nooit uw pincode! Medewerkers van de Rabobank vragen nooit naar uw (persoonlijke) inloggegevens: uw pincode, I-code of S-code. Niet per e-mail, per telefoon of op welke andere manier dan ook. Pas daarom altijd goed op met het verstrekken van uw persoonlijke gegevens. Ga niet in op de verzoeken om bijvoorbeeld de I-code en S-code van uw Random Reader te verstrekken aan iemand die zich voordoet als medewerker van de Rabobank. Vraag in dat geval de naam van deze persoon en bel zelf uw Rabobank terug (via het nummer wat u normaal ook gebruikt om met de Rabobank te bellen). Wilt u meer informatie over de valse e-mails/phishing, ga dan naar www.rabobank.nl. Daar kunt u ook voorbeelden van valse e-mails bekijken. Uiteraard kunt u ook contact met ons opnemen via (0478) 530 300. 8

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 8