Hein Emonts werd de nieuwe voorzitter. Op 26 oktober 1946 werd hij opgevolgd door Piet Philipsen ('Vrejs Gradus zien Pietje). Deze zien we links op het bordes bij de inzegening van het nieuwe Boerenbondsgebouw op 2 februari 1959. De inzegening werd gedaan door pastoor Geurts, die eveneens op het bordes van het nieuwe gebouw staat. Boek 'De Castenrayse Vennen' Velen gaven hier gehoor aan, maar een stel kwajongens reed rustig door, ook toen het bevel nog eens werd herhaald. De dikste der twee agenten zou dan eens tot straffere maatregelen overgaan en stapte het ijs op. Dit liep echter De grootste waaghalzen waren reeds aan het proberen 'wat "t kös lieje' als het nog maar enkele nachten gevroren had. Het harde, zwarte ijs nodigde uit om er op te gaan. Na nog een paar nachten stevige vorst droeg het dan. Als een lopend vuurtje ging het nieuws door het dorp. 'ties druugt", werd er dan geroepen Het vervolg van deze tekstpassages kunt u lezen in het fraaie boek (252 pagina's) 'De Castenrayse Vennen'. Het is te bestellen door overmaking van 35,- op rekening 12.81.37.517 t.n.v. Heemkunde Castenray o.v.v. uw naam en adres. Winter 1964. Even poseren voor de fotograaf. Links Frans Kuijpers van Tinus, de koster en rechts Paul Kuijpers van Handrie, de organist Op de achtergrond links Jos Strijbos (van Trennes). Winter 1954. Antoon Dinghs was een aantal jaren geleden als soldaat teruggekeerd uit Nederlands-lndië. Hij greep meteen de kans waar, om zijn geliefde sport te beoefenen. Wim van Rhee (1.) en Jac Keijsers in 't Cassels Broek. Januari 1956. V.l.n.r.: Leny Strijbos; Miep Strijbos; Nelly Strijbos; Mia Künen; Mia Strijbos. Dit zijn 4 fotobijschriften. In het boek staan ruim 500 foto's. Heemkundelokaal 't Moëzehool is donderdag 3 en 10 juni wegens vakantie gesloten. Castenrayse mensen vertellen - Hub Kuijpers, Pater Humberto - deel 16 In onze parochie hebben wij drie jongeren die blind zijn, Monica, Valdemiro en Faustina. Monica studeert al op de Universiteit. In de kerk is ze lector en gebruikt lezingen in braille. Voor haar heb ik een braille-typemachine gekocht. Valdemiro had oogontsteking toen hij nog een kind was en zijn grootmoeder paste op hem de traditionele geneeskunst toe door speciale hete steentjes op zijn ogen te leggen. Hij werd blind en heeft nooit kunnen studeren. Met financiële steun van een weldoener uit Horst hebben we hem naar Zuid-Afrika gebracht, waar hij een hoornvliestransplantatie heeft ondergaan. Hij ziet nu een beetje in de hoop dat het nog beter zal worden. Alle drie spelen ze blokfluit, integreren zich en hebben geen complexen. In 2001 kwam ik toevallig op een vrije dag met mijn seminaristen in een geïsoleerd dorp, Vundissa, twee en een half uur rijden met de Landrover vanuit Maputo, waar al twee jaar geen priester was geweest. Daar hebben wij nu als parochie ons missiewerk op gericht en een kapel gebouwd, gefinancierd door het bisdom Roermond. De mensen daar kwamen 's zondags onder een boom bijeen voor hun gebedsbijeenkomst, (wordt vervolgd) Hub Kuijpers, Pater Humberto, 40 jaar priester! Op zondag 30 mei jl. vierde Hub Kuijpers zijn 40-jarig priesterfeest. In de afgelopen weken hebben we via de Schans van hemzelf kunnen vernemen, hoe hij zijn jeugd in zijn geboorteplaats Castenray doorbracht. Hub, geboren op 13 februari 1942 en nu dus 68 jaar oud, kwam na de Castenrayse lagere school bij de paters op het klein seminarie in Stevensbeek terecht. In 1956 verhuisden zijn ouders met het gezin naar Horst, waar vader Sjang Kuijpers een kapperszaak begon. Die had hij overigens voorheen ook al in Castenray. Hub zette zijn studie voort en op 17 mei 1970 werd hij in de Norbertusparochie te Horst tot priester gewijd. Spoedig daarna vertrok hij via Portugal naar de missie in Brazilië en sinds 1986 werkt Hub als missionaris in Mozambique. Daar doet hij nu dus al bijna 25 jaar zeer belangrijk missiewerk. We feliciteren Hub van ganser harte met zijn priesterjubileum en hopen dat hij nog lang in goede gezondheid zijn nuttige werk in Mozambique kan voortzetten. En wanneer hij de tijd gekomen vindt, mag hij hopelijk nog lang genieten van een meer dan welverdiend emeritaat. Stichting Heemkundig Genootschap Castenray 21

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 21