Stichting Heemkundig Genootschap Castenray 'Xettitnet Tit zoor Dinsdag 25 mei: Powerpointpresentatie over de Castenrayse Vennen op de basisschool 10.30 uur. Vrijdag 28 mei: Excursie naar de Castenrayse Vennen met leerlingen van de basisschool 13.30 uur. Vrijdag 28 mei: Bezoek aan privé-oorlogsmuseum Swolgensedijk te Melderslo. 17.30 uur. Maandag 21 juni: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag/zondag 10/11 juli: Uitvoering project Castenrayse Vennen. Aanvang 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 9 D'n doeëd hit ieëne goeje kant: heej helpt öw uut de noeëd. 9 Al kleejde ennen ezel ok ien setien, 't zal alzelaeve ennen ezel zien. (Opschik kan de aard niet verbergen.) 9 't Gat al afvaege, vurdat ge gót schiete. (Al tevreden zijn, voordatje iets gepresteerd hebt.) 9 'n Hoondeneus en de kneeje van 'n vrow zien altiedeg kald. 9 Baeter mit 'n kwoj kar ien de Pieël, as mit 'n goej schip op de zieë. (Zekerheid gaat voor alles.) De oude foto Deze foto uit 1968 geeft een zicht op de Klein Oirloseweg, de huidige Matthiasstraat/Tunnelweg. De foto is genomen vanuit de kerktoren. In het midden is de kleuterschool te zien op de plek waar tegenwoordig het speelveldje met de jeu de boulesbaan is. Rechts daarvan zien we de eerste twee vrijstaande woningen in aanbouw aan de Campagnestraat. In november 1968 werd de eerste woning bewoond door Jan en Riky Strijbos. Dat is tegenwoordig de woning van de familie Knippenberg. De tweede woning werd in februari 1969 bewoond door de familie van der Sterren (de ouders van Annie Friesen-van der Sterren) van de Heierhoeve in Grubbenvorst. Achter de woningen in aanbouw ligt een grote berg zand en daarnaast zijn twee muren te zien. Dat is van het y v.-M*3 0f "!Ni van

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 16