JfffB s Stichting Heemkundig Genootschap >^4/ Castenray 'TCerntnetTitZöM' Vrijdag 28 mei: Bezoek aan privé-oorlogsmuseum Swolgensedijk te Melderslo. 17.30 uur. Zaterdag/zondag 10/11 juli: Uitvoering project Castenrayse Vennen. Aanvang 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 9 Mit de kromen aerm kömme. (Een cadeau meebrengen bij een kraamvisite.) 9 De asse uut motte drage. (De smerige karweitjes voor een ander op moeten knappen.) 9 Wie urst ennen bessem was, wert latter enne schrobber. (Wie eerst geprezen wordt, loopt de kans later verguisd te worden.) 9 Groeëte böttramme klaen kunne make. (Een grote mond hebben, maar niets presteren.) 9 Alles kumt teraecht, behalve de verzope döbbelkes. (Goede raad is hier duur.) Een stel vrienden uit Klein Oirlo. Zittend links Piet Heidens (Kuuëb zn) en rechts Sjaak Philipsen (van Valkenbergs Piet). Staand v.l.n.r. Louis Tielen, Gr ad van de Beuken, Thei Heidens (Kuuëb zn). We stellen het altijd zeer op prijs dat verschillende mensen onze artikelen heel kritisch lezen, want wanneer je elke week iets publiceert is het vrijwel onvermijdelijk dat er wel eens onjuistheden bij bijvoorbeeld een foto staan. Mia Reijnders-Weijs reageerde op de prachtige luchtfoto van de boerderij 'Vensplats' op 't Schoor (Schans 05-05 2010). Leonardus Heidens was getrouwd met Gertruda Driessen en niet met Allegonda Josten, zoals we bij de foto vermeldden. Allegonda was de echtgenote van Jacob (Kuuëb) Heidens. Verder gaf Mia de volgende aanvullingen: Vader Leonardus (Luuëwe Naadheeft de boerderij in het begin van de vorige eeuw gekocht van notaris Hafmans uit Horst. Op de boerderij werden negen kinderen geboren: Wim; Handrie; Sef; Thei; Jacob en mijn eerste man Lei; Dien; Sophie en Mien. Vader Heidens heeft in 1934 de nieuwe boerderij Schoor 1 gebouwd en is daar gaan wonen. Toen heeft Handrie de oude boerderij enkele jaren gehuurd van vader Heidens om er te gaan wonen. Daarna heeft Jacob (Kuuëb) er gewoond tot 1950. In 1950 ben ik met 14 De oude foto ^"'«ÏNS VA»

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 14