R.K. Basisschool 'De Stek' Castenray lc heilige communie De kinderen van groep 3/4, Evi van Berlo, Lian Cremers, Yari Dings, Dirk Duijkers, Gijs Duijkers, Rens Franssen, Teun Heidens, Max Janssen, Janne Maes, Cherel Steeghs, Mirte Versteegen, Freek Vissers, Giel Vissers, Indy Vroemen, Fenne Weijs en Jouke Weijs hebben afgelopen zondag feestelijk voor de eerste keer de communie ontvangen. We hopen en wensen hen toe, dat zij hebben genoten van de prachtige viering en het heerlijke feest op die dag. Speelplaats Het werk aan de speelplaats zal gebeuren in de tweede helft van de grote vakantie. De plannen beloven een aantrekkelijke en veilige speelplek voor kinderen van alle leeftijden. De begroting is echter nog niet helemaal sluitend. Daarom zijn we op zoek naar vrijwilligers die een gedeelte van het werk op zich willen nemen. Mogelijkheden zijn: Een aantal houten delen van het toegangshek moeten vervangen en geschilderd worden. De ijzeren booghekken aan de straat zouden we graag draaibaar willen maken, zodat het hek opengezet kan worden bij calamiteiten voor een ambulance of brandweerauto. Er zal 60 m3 grond afgevoerd moeten worden, zijn er mensen die deze grond kwijt kunnen? Zo nodig kan het bij u worden afgeleverd. Op een gedeelte van het plein moeten de tegels (met de hand) opgenomen en opgestapeld worden, later worden die opnieuw gebruikt. Als u in staat en bereid bent om een deel van dit werk voor uw rekening te willen nemen, neemt u dan contact op met Janneke Duijkers of Paulien Hagers (571619). Bericht van de Tussenschoolse Opvang Op donderdag 20 mei is er een studiemiddag van het team, de kinderen zijn dan vrij. De kinderen die overblijven op donderdag kunnen die donderdag 20 mei gewoon overblijven, maar ze moeten dan om 13.30 uur wel opgehaald worden of vanuit school ergens gaan spelen. We willen alle ouders er aan herinneren dat de kinderen pas na 13.15 uur op school mogen komen. Het wordt weer mooi weer en voordat u er erg in heeft zijn de kinderen thuis de deur al uit! Nieuwe computers Er zijn een aantal nieuwe snelle computers aangeschaft. Nu kunnen de kinderen beschikken over een flink aantal computers per klas, die ook snel en betrouwbaar werken. De computers worden door de kinderen vooral gebruikt om het geleerde bij rekenen, lezen en spelling te automatiseren. Het leren van tafeltjes en spellingregels is met de computer een speelse aantrekkelijke bezigheid, waardoor de kinderen makkelijker leren dan voorheen. Het derde digitale schoolbord Binnenkort komt ook ons derde digitale schoolbord voor groep 1 t/m 4. Groep 3/4 zal dit bord het vaakst gebruiken. De personeelsleden die met dit bord gaan werken zullen spoedig een korte cursus voor het gebruik van dit bord gaan volgen A RB O voorschriften Vanuit de ARBO wetgeving zijn scholen verplicht om een aantal veiligheidsmaatregelen te nemen, i.v.m. brand, inbraak, diefstal en binnendringen van ongewenste personen. We hebben sinds vorige week een paar maatregelen genomen om aan deze voorschriften te voldoen. In dat kader heeft de voordeur aan de buitenkant een andere knop gekregen. Daardoor is de deur van buiten uit alleen te openen met een sleutel. Van binnenuit kan de deur gewoon met de knop worden geopend. Op de buitenkant van de deur hangt een bordje met de mededeling, dat voor bezoekers de ingang aan de andere kant van het gebouw is, aan de kant van groep 1/2. Aan die kant is een bel geplaatst. We hebben voor die kant gekozen, omdat in die deur glas zit en dus zichtbaar is, wie er gebeld heeft.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 9