Uit de dorpsraadvergadering van 7 april 2010 X In de laatste vergadering van de dorpsraad zijn de volgende onderwerpen besproken: Kleur in Castenray. Zoals iedereen heeft kunnen zien staan de fundamenten van de bank er en is het schuilhutje gedeeltelijk al geschilderd. Op 14, 15,19 en 20 april gaat de jeugd verder met schilderen en wordt het groen aangepland. De pingpongtafel is geplaatst en de platen waar de foto's opkomen zijn ook gearriveerd. Stan heeft een interview gehad met Toos van Ooi van de Gemeente Venray en dat interview komt in het personeelsblad van de gemeente. Kleur In Castenray wil nogmaals benadrukken dat de samenwerking met de gemeente ontzettend goed verloopt, ze worden uitermate serieus genomen en de gemeente luistert daadwerkelijk naar wat KIC te zeggen heeft. Op 16 april vindt een kienavond plaats waar ook weer op een goede opkomst gehoopt wordt. Veel dorpsgenoten hebben gesponsord voor de prijzen. Voortgang bouwlocatie Hendrix. Robert-Jan Brunnenkreeft van de gemeente Venray geeft een toelichting op de gang van zaken tot dusver. In het koopcontract zijn een aantal data aangegeven waarop diverse zaken geregeld moeten zijn. E.e.a. is afhankelijk van het indienen van verschillende aanvragen. Tussentijds worden wel de diverse noodzakelijke onderzoeken in gang gezet, o.a. archeologie, geluid, volkshuisvesting, waterschap, natuur. Naast gemeente en opdrachtgever is ook medewerking noodzakelijk van externe partijen zoals het Waterschap en de Provincie. M.b.t. volkshuisvesting wordt onderzocht welk woningbouwprogramma wenselijk is als het gaat om het type woningen en hoe ga je om met de wensen zoals ze er liggen aan de hand van de woonbehoefte onderzoek. Wanneer aangesloten wordt bij de woningbehoefte dan is faseren van de woningbouw over een aantal jaren gewenst. Dit zal echter ook afhangen van wat dit betekent voor de exploitatie en welk besluit de gemeente uiteindelijk hierover zal nemen. Ook stedenbouw kijkt naar het geheel. Deze vakdiscipline ontwerpt een stedenbouwkundig plan en kijkt waar welke woningen het best gebouwd kunnen worden, belangrijk hierbij is dat de toekomstige bebouwing aansluit bij de bestaande omgeving, bijv. hoe verloopt de overgang van natuur naar bebouwing. Daarnaast komt er ook nog een beeldkwaliteitplan, en stedenbouwkundige randvoorwaarden. Daarmee zijn de kaders bekend waaraan de bouw moet gaan voldoen. Verder is het belangrijk dat alle onderzoeken die gedaan moeten worden min of meer parallel lopen aan de bestemmingsplan-procedure zodat alles tegelijkertijd klaar is en dus geen oponthoud geeft. Indien procedures lopen zoals voorzien en afspraken worden nagekomen, dan zou er halverwege 2011 een onherroepelijk bestemmingsplan moeten liggen. Er van uitgaande dat er geen bewaar tegen de plannen wordt aangetekend. Is dit wel het geval dan levert dat een vertraging op. Heemkunde vereniging Castenray. De Heemkunde vereniging komt een toelichting geven op hun plannen voor de komende jaren. Allereerst wordt het jongste project toegelicht: De Caselse Vennen. Op 10 juli wordt het boek gepresenteerd, het kunstwerk onthuld, er zal een foto-expositie zijn en er komt een infobord van Staatsbosbeheer. Er wordt een flyer rondgestuurd waarna mensen in kunnen schrijven voor het boek, de flyer ziet 6

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 6