rts Werkgroep gezinsvieringen Hallo meisjes jongens, mama's en papa's. Het is alweer bijna palmpasen. Er is een gezinsviering a.s. zaterdag 27 Maart Het zou erg leuk zijn als jullie allemaal een palmpasenstok meebrengen. Als je wil weten hoe je" die moet maken, kun je op internet kijken. Bij google kun je "palmpasenstok" intikken. Je ziet dan vele pagina's met achtergrondinformatie en voorbeelden voor een palmpasenstok. Veel plezier met het knutselen! Wij zijn benieuwd wat we allemaal te zien zullen krijgen. Als er nog kinderen zijn die geen palmpasenstok hebben, kunnen ze die op school krijgen als er nog zijn. Die moetje dan nog wel zelf versieren. Als er kinderen zijn die nog een palmpasenstok thuis hebben en deze niet meer gebruiken dan kun je deze inleveren op school. In de gezinsviering met het thema "Palmpasen" zullen de communicanten zich voorstellen. Het is voor deze kinderen erg leuk als er veel kinderen, ouders en opa's en oma's aanwezig zijn. Groetjes, Werkgroep gezinsvieringen. Betekenis Palmpasenstok Palmzondag (één week voor Pasen) herinnert aan de intocht van Jezus in Jeruzalem. Jezus kwam zittend op een ezel, samen met zijn vrienden (de apostelen) Jeruzalem binnen. Ze werden op grootse wijze onthaald. De mensen zwaaiden met takken. Sommigen spreidden him mantels uit over de grond, als een soort loper. Ze dachten dat nu alles goed zou komen. De Romeinen zouden niet langer de baas zijn, dachten ze, want Jezus zou nu een nieuw rijk gaan stichten. Binnen de liturgie is op palmzondag veel te zien en te beleven zoals de palmwijding, het uitdelen van de palmtakjes, de processie en de verhalen die op deze dag worden voorgelezen. Bekend is ook de palmpasenstok. Dat is een zelfgemaakte stok in de vorm van een kruis. De stok wordt op deze dag door kinderen gedragen. De stok is rijkelijk versierd. Bovenop de stok zit een haantje van brood. In de palmpasenstok zit heel veel symboliek. Het is zelfs zo datje met deze stok de hele Goede Week in handen hebt. - De stok met dwarslat herinnert aan het kruis; - De palmtakjes herinneren aan de intocht, maar het altijd groene takje betekent ook dat het leven steeds weer mogelijk is; - Het broodhaantje verwijst naar het verhaal van Petrus, één van de leerlingen van Jezus, die in de vroege ochtend van Goede Vrijdag tot drie keer toe verklaarde, dat hij Jezus niet kende, om zijn hachje te redden. Op dat moment kraaide de haan. Jezus had overigens voorspeld dat het zo zou gaan. - Het brood herinnert ook aan breken en delen bij de laatste maaltijd; - De eieren verbeelden het nieuwe leven; - De verdere versiering luidt alvast het feest van Pasen in. LAAT BD UW VERDRIET ONZE ZORO EEN V.V begrafenis en crematie onderneming Ir. /Vlarijkcstraal la - 5802 BV Venray telefoon 0478 55 01 50 V'enrayseweg 104 - 5961/^-1 Horst telefoon 077 398 70 99 Wly dag en nacht bereikbaar onder telcfoonnr. 0478 550150 tii.t*a mi

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 13