Stichting Heemkundig Genootschap Castenray (num wt fit zoor Dinsdag 6 april: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Woensdag 7 april: Gesprek met de Dorpsraad bij De Koster. Aanvang 20.00 uur. Zaterdag/zondag 10/11 juli: Uitvoering project Castenrayse Vennen. Aanvang 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 9 "De droeve zien meej te zoër", zaej de vos, mar heej kös d'r gaar nie beej. 9 Ziet beej vurspoëd nie ovvermoejeg en beej tegespoëd nie mismoejeg. 9 Zonder tow is 't slaecht umhoeëg hale. (Zonder hulpmiddelen breng je weinig tot stand.) 9 Dat is d'r ieën van de örste sneej. (Dat is een bakvis, een tiener.) 9 Mit enne ruun is smóndags baeter te waerke as mit emie kél. (Een paard is beter uitgerust dan een man.) De oude foto Op zaterdag 10 en zondag 11 juli geeft onze stichting uitvoering aan het project Castenrayse Vennen. Dat betreft op 10 juli de onthulling van een kunstwerk dat herinnert aan de schaatsperiode in 't Cdssels Broek. Als locatie hebben we de hoek Rietweg/Gerrit Artsstraat op het oog. Verder wordt op die dag een door Jan Strijbos geschreven 252pagina's tellend boek gepresenteerd. In 35 hoofdstukken worden vrijwel alle aspecten van het staatsnatuurreservaat belicht, van de historie van het gebied tot de actuele toestand. Het is niet alleen een informatief leesboek, maar door de 500 foto's, landkaartjes en tekeningen zeker ook een kijkboek. Ook de bovenstaande foto uit 1942 kunt u in het boek terugvinden. We zien in een roeiboot op 't Cdssels Broek v.Ln.r.: Petje Steeghs met zijn onafscheidelijke pijp; Mia Litjens; Doortje Litjens; Maria Steeghs-Litjens; Sef Litjens. 19

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 19