COMITÉ BUNDELING COLLECTES CASTENRAF WEET U HET NOG? Van 4 t/m 10 april is de WEEK VAN DE GOEDE DOELEN/Dit betekent één grote collecte in plaats van elf verschillende. Op woensdag 31 maart zit er bij de Schans een enveloppe met begeleidende brief, een invullijstje en een blanco envelopje. Op het invullijstje kunt u aangeven wat u aan de verschillende fondsen en acties wilt schenken. U doet bij het ingevulde lijstje anoniem een contant bedrag in het kleine, witte envelopje dat u krijgt en dit wordt bij u thuis door iemand uit Castenray opgehaald. Dit kan gebeuren van zondag 4 april t/m woensdag 7 april. Bent u niet thuis, dan kunt u op donderdag 8 of vrijdag 9 april nog iemand verwachten. We vragen u er voor te zorgen dat het envelopje op zondag 4 april klaar ligt. Dit jaar nemen ook weer enkele goede doelen deel, die sterk lokaal gericht zijn: Vastenactie Lourdesactie Sinterklaasactie Kerstactie Peuterspeelzaal De Vastenactie steunt dit jaar het Vastenactieproject SAHABAT KITA, Purworejo, Java, Indonesië. Uw bijdrage gaat geheel naar de inrichting van een uitbreiding van het psychiatrisch centrum (enkele patiëntenkamers, een spreekruimte, een apotheekruimte, een keuken, refter en een recreatieruimte) dat door de Broeders van Liefde voor verstoten psychiatrische patiënten is opgezet. Vorige week werd u hierover uitgebreid geïnformeerd. De Lourdesactie is ons al vele jaren bekend. Een prachtig initiatief, waarbij we proberen zieke of gehandicapte mensen uit Castenray te laten deelnemen aan de jaarlijkse Lourdesbedevaart. Als we zelf goed gezond zijn, mogen we ons gelukkig prijzen. Dat geluk heeft niet iedereen. Laten we vanuit onze gelukkige situatie anderen eens een flinke steun in de rug geven, zodat ze voor even hun ziekte of handicap kunnen vergeten. We vinden onze gezondheid misschien vanzelfsprekend, maar sta ook eens stil bij het feit wat een ernstige ziekte of een handicap voor uzelf zou betekenen. Door de Sinterklaasactie willen we de kinderen uit Castenray een fijn feest bezorgen. Wat is er leuker dan vrolijke kindergezichten. Dagen hebben ze in spanning geleefd, totdat eindelijk het feest van Sinterklaas er is. Denken we ook eens terug aan de tijd dat we zelf klein waren; hoe we zelf genoten. Onze kinderen van nu gunnen we natuurlijk ook zo'n fijn feest. We willen deze actie heel bijzonder bij u aanbevelen, omdat sinds het meedoen aan de gebundelde collecte de opbrengst van deze actie, in tegenstelling tot de meeste andere acties, minder heeft opgebracht. De Kerstactie is een initiatief van de Vrouwenvereniging om zieke en gehandicapte inwoners en bejaarden van 80 jaar en ouder uit Castenray met Kerstmis een fruitschaal aan te bieden. Een heel sympathieke geste van alle dorpelingen naar deze mensen. Een teken dat we juist met Kerstmis ook aan hen denken. De Peuterspeelzaal had de pech dat Jantje Beton, waarvoor 19 jaar trouw was gecollecteerd, niet meer met hen wil samenwerken vanwege de bundeling van de collectes. Voorheen vloeide de helft van de opbrengst terug naar de kas van de Peuterspeelzaal en deze noodzakelijke inkomsten kwamen te vervallen. Vandaar dat het comité vorig jaar in overleg met de gemeente besloten heeft de Peuterspeelzaal bij de bundeling op te nemen. De opbrengst gaat volledig naar de kas van de Peuterspeelzaal. Allemaal zeer goede doelen, dus beste mensen, laten we royaal geven voor de mensen die het minder goed hebben dan wij, of om anderen eens wat extra plezier te bezorgen. Op die manier geven, biedt jezelf voldoening en anderen zullen ons zeer dankbaar zijn. Comité Bundeling Collectes Castenray (Diny Classens tel. 571427, Nel Kuijpers tel. 571725, Jan Strijbos tel. 571677, Jac Vennekens tel. 571308). 12

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 12