COMITÉ BUNDELING COLLECTES CASTENRA Y In 2010 valt de Week van de Goede Doelen in week 14, van 4 t/m 10 april. Bij de gemeente hebben we een vergunning aangevraagd voor de volgende collectes: Nederlands Astma Fonds Vastenactie Kerk Stichting Peuterspeelzaal Castenray Nationaal Fonds Kinderhulp Het Nederlandse Rode Kruis Prinses Beatrix Fonds Fonds Verstandelijk Gehandicapten Lourdesactie Sinterklaasactie Castenray Kerstactie Castenray Stichting Alzheimer Nederland Enkele bekende, landelijke stichtingen, zoals KWF Kankerbestrijding, Hartstichting, Nierstichting, Reumafonds, Prins Bernard Cultuurfonds en Jantje Beton weigerden vorige jaren deel te nemen aan de gebundelde collectes. Sommige fondsen lieten dat zelfs op een uitermate onsympathieke wijze weten. Nu het systeem van collectebundeling in steeds meer gemeentes/dorpen gaat plaatsvinden, komen deze grote landelijke fondsen er blijkbaar achter dat het systeem van gebundelde collectes zich als een olievlek uitbreidt en nu wil men graag weer aansluiten bij ons systeem. We blijven uiteraard sympathiek staan tegenover deze fondsen, want het blijven zeer goede doelen met veel goedwillende vrijwilligers, maar de uitstekend betaalde leiding van sommige fondsen heeft ons door hun houding wel erg teleurgesteld. Voor dit jaar kunnen geen nieuwe fondsen meer deelnemen, want we hebben vergunning aangevraagd voor de bovenstaande fondsen/acties, die ook vorig jaar deelnamen. Verder willen we over uitbreiding van het aantal fondsen overleg voeren met de deelnemende verenigingen/ organisaties. Als comité dragen we slechts zorg voor een goede organisatie van de gezamenlijke collecte. Wij staan in dienst van de gemeenschap c.q. de verenigingen. De eindverantwoordelijkheid blijft bij de deelnemende verenigingen/organisaties en zij beslissen gezamenlijk over een eventuele toelating van andere fondsen. Daarbij geldt de regel dat er zich een Castenrayse vereniging/ organisatie als verantwoordelijke voor een fonds beschikbaar moet stellen. Ook moeten we ons realiseren dat bij uitbreiding van het aantal fondsen de spoeling voor elk apart wellicht dunner zal worden. We benadrukken echter nogmaals dat de fondsen die zich nu weer aan willen sluiten, onze steun zeker verdienen. Wilt u als inwoner graag uw mening laten horen, dan kan dat door naar de vergadering te komen of uw reactie te geven bij een van de comitéleden. Op dinsdag 16 maart is er in café De Koster een vergadering met alle contactpersonen en leden van het comité. Aanvang 18.45 uur. Ook de collectanten en andere geïnteresseerden zijn van harte welkom. Voor de collectanten is er een kleine attentie. De bijeenkomst duurt tot 19.45 uur. Ben je als contactpersoon verhinderd, zorg dan dat er iemand namens jouw vereniging of organisatie aanwezig is. Van de volgende verenigingen/organisaties wordt iemand verwacht: KBO; Vrouwenvereniging; Peuterspeelzaal; Oudervereniging; Ruitervereniging; Lourdescomité; Kerkbestuur; Dames- en Herenkoor. U krijgt na afloop van de vergadering de collectebenodigdheden (collectebus, badge, instructieformulier, routeformulier) overhandigd. Comité Bundeling Collectes Castenray (Diny Classens tel. 571427, Nel Kuijpers tel. 571725, Jan Strijbos tel. 571677, Jac Vennekens tel. 571308). 8

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 8