Nieuwe inwoners van Castenray vertellen Hallo allemaal, Na driekwart jaar klussen in de nieuwe woning zal ik er toch aan moeten geloven: een verhaaltje in De Schans! Sinds maart 2009 zijn we de trotse eigenaar van ons huis aan de Horsterweg 21. Vanuit Leunen gezien het eerste huis dat bij Castenray hoort, ofwel de toegangspoort tot het beschaafde land Ik zal me eerst maar eens voorstellen. Ik ben Marcel Martens, 32 jaar en werkzaam in de makelaardij. Dit staat overigens los van het huis dat we gekocht hebben. Ik woon samen met Bart, die werkzaam is in de wereld van bouwklimaatbeheersing en lekdetectie. Mijn hobby's zijn klussen aan en rond het huis, sporten en auto's. Ik doe aan triathlon, dus druk in de weer met zwemmen, fietsen en hardlopen. Vier deuren verderop zit een gezin dat net zo sportief is (fam. Reintjes), dus ook leuk om eens samen te sporten. We hebben trouwens een kampioene in Castenray, want Anne Reintjes is vorige maand Nederlands kampioene Run-ATB- Run geworden bij de dames-16, dus wie weet volgende week van haar een verhaaltje Voor degene die denken, goh triathlon misschien ook leuk voor mij, de eerste maand kun je gratis meetrainen bij de triathlonafdeling van ATV Venray! Terug naar het minder interessante onderwerp, ik dus. Oorspronkelijk kom ik uit Venray, waar ik altijd met veel plezier heb gewoond. Van heel vroeger uit liggen de Martens-familiewortels in Leunen, dus verschillende mensen hier met dezelfde achternaam zullen ver weg vast familie zijn. In Venray hebben we de laatste vijfjaar ook in een eigen koopwoning gewoond aan de Eikenlaan ter hoogte van het grasveld aan de Oostsingel. Hier hebben we met veel plezier gewoond, en het geluk gehad ook altijd fijne buren te hebben waar we geregeld contact mee hadden en hebben. Dat is toch maar altijd de vraag in een groter dorp als Venray. Dit huis staat overigens nog te koop voor slechts 159.000,- k.k. dus de liefhebber kan zich nog gewoon melden. Tussen Kerst en jaarwisseling 2008/2009 hebben we voor het eerst gekeken naar de Horsterweg 21Korte tijd daarna hebben we een en ander meegekregen van de voorgeschiedenis van het huis en de financiële omstandigheden. Ik van Piet, enkele dorpsbewoners en mensen die verder van de geschiedenis afstaan gesproken. Laat duidelijk zijn dat dit voor mijn tijd is en ik geen partij hierin trek. Laat iedereen over en weer in zijn waarde en hou ons er a.u.b. buiten, dit gaat ons in die zin niets aan. Uiteindelijk hebben we in maart 2009 het huis gekocht en is voor ons de grote verbouwing begonnen. Als je iets nieuws koopt wil je er toch je eigen ding van maken, dus we hebben het hele huis aangepakt, variërend van de keuken tot de woonkamer, van de slaapkamers tot de bijkeuken, van de CV-ketel tot de ramen. Buiten zijn we begonnen met het snoeien en verwijderen van meer dan 200 m3 aan groenafval. 6

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 6