Stichting Heemkundig Genootschap J Castenray "fern met Fit zoo?' Qroeten uit Caótenraij Dinsdag 6 april: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 10 juli: Uitvoering project Castenrayse Vennen. Aanvang 14.00 uur in De Wis. Boerengezegden 9 't Geft mieër huüs as kaerke. (Er zijn meer gewone mensen dan uitblinkers.) O Öp de magerste paerd kömme de maeste vliëge af. (Arme mensen worden het meest verdrukt.) 9 De riepe proeme zien geplökke. (Er valt niet veel meer te halen.) 9 'n Snapmiske vatte. Naar een stille mis gaan. Bij deze mis werd niet gezongen en ze duurde maar kort.) 9 Mit de graove snaor d'r an gaon. (Grove taal uitslaan.) In ons digitale archief trof ik deze ansichtkaart aan. Op de linker foto zien we rechts café De Koster en links staat een houten kraam(kermis?). In 1916 was het pand van Rhee, waar nu het Chinees restaurant is, nog niet gebouwd. Dat kwam er pas in 1919. Deze foto hebben we verder niet in ons digitale archief. Op de middelste foto staat de in 1910/1911 gebouwde Castenrayse kapel. Deze werd bediend vanuit de parochie Oirlo, waartoe Castenray op kerkelijk gebied vanaf1804 behoorde. Voordien werd onze kapel bediend vanuit Venray. Op de rechter foto zien we wagens met mijnhout bij café De Koster. De boomstammen kwamen misschien wel uit de bossen die zich toentertijd rond Castenray bevonden. Wie kan ons aan de linker foto helpen en wie weet iets meer van deze ansichtkaart? Niet bekend is waar we ze vandaan hebben. Heel graag willen we uw oude foto's scannen. Familiefoto's, schoolfoto's, foto's van het boerenleven, verenigingsactiviteiten, enz., enz. Denk niet te snel dat we de foto al hebben, of dat we ze wel niet zullen kunnen gebruiken, (tel. 571677 of ian.strijbos@hetnet.nl) 18 "on vac rt

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 18