COMITÉ BUNDELING COLLECTES CASTENRA Y In 2010 valt de Week van de Goede Doelen in week 14, van 4 t/m 10 april. We gaan er van uit dat ook in 2010 de genoemde organisaties weer deelnemen, maar we willen wel dat u zich aanmeldt. We roepen daarom de verenigingen, kerk, school, e.d. op om de aanmelding vóór 6 maart a.s. schriftelijk in te dienen bij Jan Strijbos Castelostraat 32 5811 AP Castenray. Een mail sturen naar ian.striibos@hetnet.nl kan ook. In de aanmelding moet vermeld staan: 1De naam van de vereniging/organisatie. 2. Naam, adres, telefoonnummer en zo mogelijk e-mailadres van de contactpersoon. 3. De naam van het fonds waarvoor gecollecteerd moet worden. Een van de goede doelen bij de collectebundeling is de Vastenactie. Uw donatie is dit jaar bestemd voor het Vastenactieproject SAHABAT KITA, Purworejo, Java, Indonesië In Indonesië is er nauwelijks goede psychiatrische zorg. Veel psychisch zieke mensen krijgen geen enkele behandeling. Ze worden soms thuis opgesloten zonder enige deskundige zorg. Vaak worden ze door de familie en de gemeenschap verstoten en belanden op straat, waar ze proberen als zwerver te overleven. De Broeders van Liefde, die in 2007 hun 200-jarig bestaan hebben gevierd, hebben bijna een eeuw lang een nauwe band gehad met de psychiatrie in Venray, Ze hebben aan de basis gestaan van de huidige GGZ Noord-Limburg. Zij zijn nu weg uit Venray, maar ze zijn nog steeds erg actief in onderwijs en psychiatrie elders in de wereld. Een kleine kloostergemeenschap van de Broeders van Liefde heeft zich het lot van de chronisch psychiatrische zwervers aangetrokken in Purworejo (Java, Indonesië). Ze startten vijf jaar geleden het project 'Sahabat Kita' met 12 mensen die professionele psychiatrische zorg kregen. Onlangs is dit centrum uitgebreid zodat er een 'thuis' is ontstaan voor ruim 30 verstoten psychiatrische patiënten aan wie zorg en behandeling kan worden geboden, zodat zij uiteindelijk weer zelfstandig in de maatschappij kunnen functioneren. Deze nieuwe uitbreiding omvat enkele patiëntenkamers, een spreekruimte, een apotheekruimte, een keuken, refter en een recreatieruimte. De ruimtes zijn echter leeg. Er zijn geen meubels, geen bedden en geen medische instrumenten. De werkgroep vastenactie van het dekenaat Venray wil dit jaar samen met de Broeders van Liefde en de GGZ-Noord-Limburg geld bijeenbrengen voor de inrichting van dit kleinschalige psychiatrische centrum. Dit vastenactieproject wordt verder mogelijk gemaakt door een subsidie van de nationale Commissie voor Internationale samenwerking en Duurzame Ontwikkeling (NCDO). Informatiemiddag Om u verder te informeren zal op donderdag 11 maart om 15.00 u. in "Le Tambourin" op de Servaashof, Stationsweg, te Venray, de heer Prakash Goossens, directeur internationale projectontwikkeling van de Broeders van Liefde, een PowerPoint presentatie geven over het project Sahabat Kita. Dit zal worden voorafgegaan door een korte film over het werk van de broeders van liefde in de GGZ. Vanuit de muziektherapie zal de middag muzikaal worden omlijst. U wordt van harte hiervoor uitgenodigd. Comité Bundeling Collectes Castenray (Diny Classens tel. 571427, Nel Kuijpers tel. 571725, Jan Strijbos tel. 571677, Jac Vennekens tel. 571308). v

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 2