Groene Kruis Schenking Van Hay Willemssen kregen we het trouwboekje van Leike Willemssen en van Dien Geerets diverse bidprentjes, kerkmissalen en enkele boeken. Paul Duijkers uit Venray voorzag ons van een aantal familieoverzichten, waarbij van een bepaalde persoon de voorouders en familieverbanden teruggezocht zijn tot in de 18e eeuw. Allen zeer bedankt hiervoor! Informatiebord bij de kerk Nog deze week zal bij de kerk een informatiebord geplaatst worden met daarop de rijke geschiedenis van het gebouw. De tekst wordt versterkt met enkele foto's. Het komt steeds meer voor dat mensen van elders ons dorp bezoeken. Doordat de Castenrayse weersteen is opgenomen in 'geocaching' zie je regelmatig mensen rondlopen die een wandeling door ons dorp maken. Deze 1 km lange wandeling wordt gedaan aan de hand van een fotopuzzel. Wat is geocaching? Op een bijzondere plaats, veelal in de natuur, is een waterdichte koker met daarin een logboek en soms een aantal leuke milvoorwerpen of een wegwerpcamera verstopt. Met een hand-GPS bepaalt de bezoeker de precieze coördinaten van de schuilplaats, die hij vervolgens publiceert op de Geocache-website (www.geocaching.com). Anderen lezen die coördinaten en kunnen eveneens op zoek gaan naar de 'cache' ('schat'). Vervolgens loggen ze hun bezoek op de speciale cache-pagina om hun bezoek kenbaar te maken. Deze hobby wordt internationaal beoefend. Castenray telt verschillende monumenten die bijna allemaal iets vertellen over onze dorpshistorie. Door het informatiebord bij de kerk krijgen bezoekers nog meer kennis van de geschiedenis van ons dorp. Een dorp waar we trots op zijn en waarvan we de rijke historie graag uitdragen. Castenray- promotie ten top! Heemkundevlag We hebben voortaan onze eigen vlag met het heemkundelogo. Wanneer heemkundelokaal 't Moëze- hool geopend is voor bezoekers, wappert buiten de vlag. Voorlopig is dat op donderdag van 13.30 16.30 uur het geval. (Niet op donderdag 4 maart.) Iedereen is dan van harte welkom! thuiszorg www.dezorggroep.nl Klantenservice T. 088 - 61 088 61 19 We zetten alle diensten van Groene Kruis Thuiszorg voor u op een rij: Huishoudelijke verzorging Persoonlijke verzorging Advies, Instructie en Voorlichting Ondersteunende begeleiding Gespecialiseerde verpleging Zorg op Afroep Thuiszorgondersteuning Psychogeriatrie Terminale nachtzorg Verpleging «S3

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 19