Stichting Heemkundig Genootschap Castenray "KemwtTïtzoor mmm De oude foto Dinsdag 6 april: Vergadering bij Jan Strijbos. Aanvang 19.30 uur. Maandag 8 maart: Algemene ledenvergadering Historisch Platform Venray in de doipszaal van De Wis te Castenray. Aanvang 20.00 uur. Boerengezegden 9 Ge zut 'm hóst de abselusie wille gaeve zonder te biechte. (Hij ziet er eerlijk uit, maar of hij het ook is?) 9 Ok ennen affekaot kan ien d'n hemel kömme. (Ook het ongelooflijke kan gebeuren.) 9 Wie mit appel smiet, kriegt aenslang mit kroeëze betald. (Wie verkwistend is, kan ooit armoe tegemoet zien.) 9 Ennen boeëm kunde kemie an zien schaal, mar enne meens nie an zien vel. (Het uiterlijk van iemand zegt niet alles.) 9 't Is 'n slaecht dorp wor 't noeëts kermes is. (Het is geen goede plek, waar het nooit feest is.) Op deze prachtige foto uit 1948 zien we enkele kinderen van de familie Duijkers-Philipsen. Vader Piet Duijkers was eigenaar van het grote hoenderpark van 'Hoeve Zeldenrust' aan de Horsterweg (Schoor). Het hoenderpark lag aan de andere kant van de weg tegenover het woonhuis. Ook bij de woning stonden een paar grote, houten kippenhokken. De naam 'Hoeve Zeldenruststond op het poortje van het pad naar de voordeur. Onder de naam stond tegen het gaas van het poortje een witgeschilderde kip. Ook op het hutje van de visheuvel in 't Cdssels Broek stond vóór de Tweede Wereldoorlog de naam van het hoenderpark. Pachter Bertje van Rhee voerde de naam als reclame voor Piet Duijkers. De foto is waarschijnlijk genomen aan de 17 °f »»«S VAS

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 17