DE STEK MOET BLIJVEN Nieuws van de werkgroep! Vorige week donderdag zijn we weer flink aan de slag gegaan. We vinden het vooral belangrijk om alle inwoners van Castenray en andere belangstellende op de hoogte te houden van onze bezigheden. De werkgroep heeft als doel gesteld dat basisschool DE STEK moet blijven en we zijn van mening dat we dat doel in het belang van alle inwoners nastreven. We willen dan ook via deze weg en straks via onze web site iedereen op de hoogte houden van onze werkzaamheden en acties. Allereerst hebben we een goed idee van een van onze inwoners gekregen. Hij gaat een website voor ons maken waarmee we alle informatie over de plannen van SPOV en de acties die genomen worden kunnen publiceren. Zo kan iedereen goed volgen wat wij maar ook andere mensen doen. We willen daar ook graag een forum op plaatsen zodat alle ideeën van iedereen ons snel bereiken. John Geerts gaat ermee aan de slag en zal de site ook gaan beheren. Vanuit de werkgroep zal Karin Jacobs de contactpersoon zijn voor de site. www.destekmoetbniven.n5 Dan de concept nota zoals die door SPOV is opgesteld. Deze gaan we vanaf nu grondig doornemen en bespreken zodat we argumenten aan kunnen dragen waarom de stek moet blijven maar eventueel ook met suggesties kunnen komen hoe ze andere oplossingen kunnen vinden voor de financiële problemen. Iedereen die hier een steentje aan bij kan en wil dragen is welkom. De concept nota is te vinden op de site van SPOV; www.spovenrav.nl en de nota heet: 'concept nota optimaal onderwijs in een demografische realiteit, 28-jan-2010' en daaraan toegevoegd 'addendum financiële doorrekening van de scenario's 28- jan-2010'. 24 februari en 3 maart hebben we 2 werkgroepbijeenkomsten gepland om het over de nota te hebben. De punten die wij bespreken zullen we overdragen aan de GMR en aan de politiek. Die zullen er mee aan de slag moeten! Als er mensen zijn die punten hebben die we mee kunnen nemen rondom de concept nota dan dit graag melden bij Erik Jakobs (voorzitter van de werkgroep). Ook voor andere vragen en opmerkingen kan men bij Erik terecht. Het emailadres van Erik is e.iakobs@kpnplanet.nl. Op 9 februari is er een informatiebijeenkomst geweest op school. Daar zijn heel veel vragen verzameld vanuit de belangstellenden die aanwezig waren. De vragen zijn toen voorgelegd aan het aanwezige bestuur van SPOV. Tijdens de evaluatie hebben we afgesproken de vragen nog een keer op een rij te zetten met de ontvangen antwoorden erbij en deze samen met de nog openstaande vragen voor het leggen aan het bestuur van SPOV. Er wordt nog hard gewerkt aan het op papier zetten van alle gestelde vragen en antwoorden van die avond. Volgende week willen we dit afgerond hebben zodat we alles voor kunnen leggen aan SPOV. Ook de politiek gaat met de plannen aan de slag! 25 februari om 19.30 uur zal er op het gemeentehuis een gemeenteraadsvergadering zijn waarbij het SPOV bestuur is uitgenodigd om hun plannen toe te komen lichten. Dit is een openbare vergadering waar het publiek echter geen spreekrecht heeft of kan krijgen. We gaan hier uiteraard wel naar toe met een aantal spandoeken net als andere dorpen. Diegene die mee willen gaan of zelf er naar toe willen zijn hierbij van harte uitgenodigd, we willen ons vooral laten zien daar. Als men mee wil gaan svp even bij Erik doorgeven, anders zien we elkaar daar! We vertrekken rond 19.10 uur.

Castenrays dorpsblad De Schans | 2010 | | pagina 4